Polski Ład a kontrole podatkowe – co przedsiębiorca wiedzieć powinien? | Webinarium IFR

Przez ostatnie kilka miesięcy hasło “Polski Ład” jest bardzo głośne. Zmiany, które niesie ze sobą są liczne, tak jak i liczne są pytania przedsiębiorców. Jednym z kluczowych projektów ustawy są zmiany podatkowe. Czy wpłyną one również na kontrole podatkowe? Czy fiskus będzie miał w tym obszarze nowe narzędzia? Jak w praktyce podejść do zagadnienia kontroli podatkowej w nowych realiach Polskiego Ładu? Jak się do nich przygotować, jakie działania podjąć i z jakich narzędzi skorzystać?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas webinarium organizowanym wspólnie z naszym partnerem strategicznym Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy, które odbędzie się 17 lutego 2022 roku w godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzą: Piotr Świniarski (Adwokat, Partner Zarządzający w Brillaw Tax, specjalista w zakresie podatków) oraz Robert Mikulski (Radca Prawny, Partner Zarządzający w Brillaw). Moderować spotkanie będzie Mariola Grodnicka – wieloletni członek IFR, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do usłyszenia!

PROWADZĄCY

Piotr Świniarski – Adwokat, Partner Zarządzający w Brillaw Tax P. Świniarski Sp. K. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla biznesu. Posiada tytuł zawodowy adwokata i jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Przeważający obszar jego działalności to doradztwo na rzecz krajowych oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem projektów z obszaru restrukturyzacji, fuzji i przejęć oraz międzynarodowego planowania podatkowego, a także w zakresie podatków dochodowych oraz podatku VAT. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych w jednostkach sektora finansów publicznych, jak również w obsłudze podmiotów z branży farmaceutycznej, motoryzacyjnej, paliwowej, deweloperskiej, zbrojeniowej, chemicznej, lotniczej, IT oraz FMCG, a także dla sektora publicznego. Posługuje się biegle językiem angielskim. W wolnym czasie lubi podróżować oraz czytać literaturę fantastyczną.

Robert Mikulski – Radca Prawny, Partner Zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Premiera RP, Urzędzie Rady Ministrów oraz Ministerstwie Finansów. Od 2006 roku zaangażowany w kluczowe projekty modernizacyjne w Polsce współfinansowane ze środków pomocowych UE o wartości ponad 5 mld EUR. Aktywnie uczestniczy w biznesach w obszarze blockchain, IT, gier, reklamy oraz projektach rozwojowych w obszarze energetyki. Jest współautorem wielu aktów prawnych z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa finansów publicznych, prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa ochrony własności intelektualnej i prawa ochrony środowiska, a także cenionym autorem licznych publikacji w gazetach i serwisach branżowych.