Jak napisać dobry testament – spotkanie dla firm rodzinnych

Testament, Letzter Wille, Erbschaft, Tod, Nachlass, FüllerPoczątek roku to czas wielu noworocznych postanowień i porządkowania spraw, które często odkładaliśmy dotąd na później. Jedną z nich jest pisanie testamentu, który zwłaszcza w przypadku firm rodzinnych może stać się dla nich „być lub nie być” w sytuacji nagłej i niezaplanowanej sukcesji. Do pisania testamentu większość ludzi zabiera się raczej niechętnie. Czynność ta kojarzy nam się z „ostatnią wolą” i „łożem śmierci”, od których chcielibyśmy jak najdłużej trzymać się z daleka. Przecież ciągle czujemy się świetnie, mamy dużo sił i pomysłów na kolejne przedsięwzięcia. Tymczasem wiemy dobrze, że życie przynosi różne niespodzianki. Dobrze sporządzony testament może oszczędzić rodzinie zmarłego przedsiębiorcy wielu kłopotów i zmartwień, zaś firmie pomóc w przetrwaniu trudnych chwil związanych ze śmiercią właściciela.

Jak przygotować Projekt Sukcesji dla swojego biznesu? Jak napisać testament (będący jednym z etapów tego projektu), jakie są jego rodzaje, wymogi formalne co do jego przygotowania? Co powinniśmy przemyśleć, aby sporządzić go jak najbardziej sprawiedliwie? Na te pytania (przy pysznych pączkach domowej roboty 🙂 ) przedstawiciele i właściciele firm rodzinnych będą mogli zdobyć odpowiedzi w trakcie kolejnego spotkania mentoringowego w ramach kujawsko-pomorskiego sieciowania. To cykl spotkań, podczas których odwiedzamy się w naszych firmach rodzinnych i uczymy się od siebie nawzajem zgodnie z maksymą „Firmy Rodzinne dla Firm Rodzinnych”.

Tym razem gospodarzem będzie kancelaria, a zarazem firma rodzinna „LEX” specjalizująca się w sukcesji, sprawach spadkowych i sporządzaniu dobrych testamentów. Więcej informacji: www.kf-lex.pl

  • Czas: Tłusty Czwartek 4 lutego 2016 r. o godz. 11:00.
  • Miejsce: Bydgoszcz, ul. T. Kościuszki 27A – piętro VII
  • Planowany czas spotkania: ok. 2,5 godziny (po spotkaniu będzie również okazja do indywidualnych konsultacji)
  • Koszt: bezpłatne dla firm rodzinnych
  • Prosimy o rejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy

Z uwagi na uwarunkowania lokalowe ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje więc kolejność zgłoszeń.