Jak uzyskiwać kontrakty zlecane przez Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych, US ARMY oraz NATO na terenie Polski? Czy jest się o co starać? | Webinarium IFR

Czy wiesz, że w ubiegłym roku wartość zamówień publicznych zleconych przez Rząd Federalny USA w Polsce wyniosła ponad 804.805.000 USD! i była ponad 3 krotnie wyższa niż rok wcześniej?

Czy wiesz, że w Polsce zaledwie mniej niż 300 firm może dostarczać towary i usługi (w tym cywilne) do baz wojskowych US Army w Polsce, podczas gdy firm niemieckich posiadającą taką możliwość jest około 2500?

Czy wiesz, że dostawy/usługi realizowane przez polskich przedsiębiorców na rzecz US Army w Polsce są zwolnione z podatku dochodowego i VAT?

Na te i wiele innych tematów związanych z kontraktami Rządu Federalnego Stanów Zjednoczonych oraz NATO porozmawiamy podczas webinarium IFR pt: “Jak uzyskiwać kontrakty zlecane przez Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych / US ARMY oraz NATO na terenie Polski? Czy jest się o co starać?” zorganizowanym wspólnie z firmą Atlantic Contract.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 9 lutego 2023 roku w godz. 11:00-12:30. Spotkanie poprowadzą: Grzegorz Łopata (Wiceprezes Zarządu Atlantic Contract) oraz Adam Durka (Dyrektor ds. Rynków Międzynarodowych Atlantic Contract), a moderować będzie Sebastian Margalski – członek zarządu IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinarium dowiesz się:

  • Jak zostać dostawcą US Army? Jakie spełnić wymogi formalne?
  • Jakie są uwarunkowania prawne współpracy polskich firm z US Army?
  • Na jakie korzyści mogą liczyć dostawcy (zwolnienie z podatku dochodowego oraz zwolnienie z podatku VAT od przychodów ze sprzedaży US Army)
  • Jakie zamówienia publiczne udzielane są przez NATO?

Eksperci i praktycy omówią przykładowe kontrakty zlecone przez US Army w Polsce oraz przedstawią statystyki dotyczące tych kontraktów w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu ekspertów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Do usłyszenia!

PROWADZĄCY

Grzegorz Łopata – Wiceprezes Zarządu ATLANTIC CONTRACT, radca prawny, od 2006 r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2010 r. prowadzi Kancelarię Prawną Ars Legis, w której zespół prawników specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz w zamówieniach publicznych – zarówno w ramach polskiego systemu prawa jak i w ramach zamówień publicznych organizacji międzynarodowych (ONZ, NATO/Rynek Federalny USA). Posiada szerokie doświadczenie jako trener z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego i administracyjnego. Wykładowca studiów stacjonarnych i podyplomowych w ramach Wyższej Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W latach 2014-2022 prowadził szereg szkoleń na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości, oraz dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Adam Durka – w ATLANTIC CONTRACT odpowiada za pozyskanie, nawiązywanie relacji biznesowych i kontakty handlowe ze strategicznymi Klientami, obecnymi jak i potencjalnymi dostawcami na rynek Federalny USA, NATO oraz ONZ. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Manager Sprzedaży i Zarządzania z ponad 25-letnim doświadczeniem. Pracował dla międzynarodowych liderów rynkowych takich jak SABMiller, PepsiCo, Grupa L.D.C. gdzie odpowiadał m.in. za rozwój nowych rynków, Klientów oraz szkolenie i podnoszenie kompetencji podległych Zespołów.