Jakie aktywa fundator może wnieść do majątku fundacji rodzinnej? | Odc.2 cyklu filmów GWLAW

Istotą powołania do życia fundacji rodzinnej jest budowa wielopokoleniowego przedsiębiorstwa rodzinnego. Jak wynika z definicji zawartej w ustawie o fundacji rodzinnej, “Fundacja rodzinna jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia, zarządzania nim w interesie beneficjentów oraz spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów“. Oznacza to, że kluczowe dla spełnienia roli fundacji jest wyposażenie jej w majątek, którym fundacja będzie zarządzać i go pomnażać w celu spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów.

  • Kiedy należy wnieść mienie do fundacji rodzinnej?
  • I czym jest family office?

Zapraszamy na cykl filmów edukacyjno-informacyjnych poświęconych fundacji rodzinnej w Polsce, który przygotował nasz partner strategiczny – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

W drugim odcinku Piotr Grabowski (radca prawny i wspólnik zarządzajacy w GWLAW) wyjaśnia jakie aktywa fundator może wnieść do fundacji rodzinnej oraz jak family office może wesprzeć firmy rodzinne.


Cykl filmów powstał we współpracy Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych z telewizją biznesową Biznes24. Przez najbliższe 14 tygodni odbędą się premiery 14 odcinków poświęconych fundacji rodzinnej. Zapraszamy do oglądania Biznes24 oraz śledzenia kanału kancelarii na YouTube.