Kandydaci do władz Stowarzyszenia IFR 2020

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia! Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami do władz IFR (edycja 2020). Zgodnie z art. 23 p. 3 Statutu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych ogłosiliśmy nabór do naszych władz na kolejne lata. Przypominamy, że kandydaturę można zgłosić wypełniając odpowiedni formularz (umieszczony poniżej). Wszystkie kandydatury zostaną zamieszczone po ich zgłoszeniu na tej stronie internetowej, dzięki czemu członkowie IFR będą mogli wcześniej zapoznać się ze wszystkimi kandydatami do Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego, a w przypadku przekazania pełnomocnictwa dokładnie wskazać sposób głosowania. Przy okazji zapraszamy także do zgłaszania swojego uczestnictwa w Walnym Zebraniu 2020.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA KANDYDATURY DO ZARZĄDU IFR
REJESTRACJA NA WALNE ZGROMADZENIE
Uchwała Zarządu Stowarzyszenia IFR nr 1/06/2020 z dn. 16 czerwca 2020 r. Pobierz

KANDYDACI DO WŁADZ STOWARZYSZENIA IFR
 • Imię i nazwisko: Mateusz Musiał
 • Członek IFR od: 2009
 • Kandyduje do: Zarząd
Dotychczasowe działania Integracja rodzin przedsiębiorców, budowanie i utrzymywanie relacji z rodzinnymi z całej Polski
Członek także Toastamsters International, Stowarzyszenie Na Śliwkowym Szlaku, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie
Plan działania Przedsiębiorców rodzinnych w Polsce są tysiące. Moją motywacją do wstąpienia w szeregi IFR było przyczynienie się do tego aby było nas bardziej słychać i widać, aby firmy rodzinne się zjednoczyły i mówiły głośniej. Głośniej o swoich potrzebach w stronę rządu RP i władz terytorialnych. Głośniej w stronę Polaków o tym, że Polskie firmy rodzinne dają produkty wysokiej jakości, dają stabilną pracę i płacą podatki. Głośniej w stronę innych firm, że warto się działać razem i się wspierać, bo mamy te same problemy i interesy. IFR powinno stać się organizacją powszechną. Sieć wielu tysięcy firm i dziesiątek tysięcy członków w całej Polsce – to powinien być nasz cel. Jeżeli zbudujemy tę sieć, wtedy będzie nas słychać i widać – to jest sens IFR. W 2011 roku zostałem Vice Prezesem ds Członkostwa w Pierwszym Krakowskim Polskojęzycznym Klubie Toastamsters, zwiększenie ilości członków klubu – nad tym pracowałem z całym zespołem. Zaczynaliśmy tam wtedy w kilka osób, jeden klub. Później jako Gubernator Rejonu koordynowałem budowanie nowych klubów. Teraz w Krakowie jest kilkanaście klubów mówców Toastmasters i kilkuset członków. Jako członek zarządu IFR chciałbym pracować nad stałym wzrostem ilości członków IFR w Polsce.
Bio Jestem absolwentem Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zawodowo zawsze byłem związany z branżą hospitality. Zaczynałem oczywiście od zmywaka w restauracji Taty kiedy miałem kilkanaście lat, później były studia i praca w topowych krakowskich restauracjach i hotelach, po czym powrót do rodzinnego biznesu, rozwijanie naszej restauracji wspólnie z Tatą i płynne przejmowanie odpowiedzialności za całość. Bardzo ważna częścią mojego życia jest Toastmasters Intarnational – organizacja edukacyjne non-proft, która jest de facto ogólnoświatową siecią klubów mówców. Jest to organizacja, która pozwoliła mi bardzo rozwinąć umiejętność występowania na scenie i dała mi wiele okazji do rozwinięcia umiejętności liderskich. W wolnym czasie lubię chodzić po górach i oglądać piłkę nożną.
 • Imię i nazwisko: Dawid Rejmer
 • Członek IFR od: 2017
 • Kandyduje do: Zarząd
Dotychczasowe działania Działalność w kole warszawskim, działalność w zarządzie IFR, działalność edukacyjna na rzecz firm rodzinnych
Członek także n/d
Plan działania IFR jako silny głos środowiska rodzinnego w debacie publicznej oraz miejsce wzajemnego wsparcia dla przedsiębiorców rodzinnych.
Bio Sukcesor w firmie rodzinnej – Kancelaria Finansowa LEX, radca prawny, członek ACCA, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca na studiach podyplomowych realizowanych przez Szkołę Główną Handlową, narciarz z zamiłowania.
 • Imię i nazwisko: Aleksandra Jasińska-Kloska
 • Członek IFR od: 2015
 • Kandyduje do: Komisji Rewizyjnej
Dotychczasowe działania Lider IFR Regionu Kujawsko-Pomorskiego, współorganizator corocznego Zlotu Sukcesorów Firm Rodzinnych; działania na rzecz środowiska firm rodzinnych w obszarze legislacji w ramach Rady Firm Rodzinnych przy KPP Lewiatan; jej przedstawiciel w Forum Firm Rodzinnych przy PARP (w czasie jego aktywności), panelistka oraz reprezentantka IFR na licznych wydarzeniach dotyczących tematyki firm rodzinnych, np. konferencja Sukcesja, Forum Firm Rodzinnych magazynu Forbes, webinar w ramach Ery Nowych Kobiet, u-Rodziny itp. Aktualna Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej kadencji 2018-2020, zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej kadencji 2016-2018.
Członek także Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Izba Producentów Wyrobów i Usług na Rzecz Kolei, członek Rady Firm Rodzinnych przy KPP Lewiatan.
Plan działania Kwestia wizji IFR w małym stopniu dotyczy Komisji Rewizyjnej. Jest przede wszystkim organem kontrolnym Stowarzyszenia – w tym zakresie z racji pełnionej przeze mnie na co dzień w firmie funkcji Controllera finansowego jestem w stanie dobrze spełniać swoją rolę w kolejnej kadencji.
Bio Współwłaściciel, sukcesorka i jednocześnie zastępca Prezesa Zarządu w firmie rodzinnej DARPOL sp. z o.o. sp.k. w Bydgoszczy.
 • Imię i nazwisko: Sebastian Margalski
 • Członek IFR od: 2008
 • Kandyduje do: Zarząd
Dotychczasowe działania Współtworzenie fundamentów Stowarzyszenia IFR, aktywne uczestnictwo w życiu Stowarzyszenia, wspieranie procesów operacyjnych Stowarzyszenia, opieka nad projektem Mikroprzedsiębiorca Roku
Członek także Rzemiosło Przyszłości
Plan działania Stowarzyszenie jako reprezentant interesów i głos środowiska przedsiębiorców rodzinnych, obrońca interesów, zaplecze intelektualne, organizacja pierwszego wyboru dla osób poszukujących inspiracji i wsparcia oraz ekspertem, gdy ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o FR.
Bio Specjalista i praktyk projektów społeczno-biznesowych. Ekspert marketingu B2B, innowacji i budowania społeczności, autor bloga www.margalski.pl. W latach 2008-2013 sekretarz generalny i dodatkowo od 2016 członek zarządu stowarzyszenia IFR (dodatkowo dyrektor wykonawczy w latach 2016-2017). Partner społeczny Instytutu Biznesu Rodzinnego, współzałożyciel Fundacji Firm Rodzinnych oraz członek zespołu Komitetu ds. Firm rodzinnych przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Ekspert programu ASHOKA POLSKA – społeczny startup. Członek rady programowej Fundacji Pomiędzy, członek stowarzyszenia Rzemiosło Przyszłości. Obecnie piastuje stanowisko kierownicze w organie centralnej administracji rządowej – Głównego Urzędu Miar.
 • Imię i nazwisko: Łukasz Rotarski
 • Członek IFR od: 2011
 • Kandyduje do: Zarząd
Dotychczasowe działania Organizacja spotkań regionalnych i lokalnych, założenie i prowadzenie Oddziału Śląskiego IFR, organizacja 11 U-RODZIN, organizacja 1 debaty politycznej ze środowiskiem firm rodzinnych w Polsce
Członek także n/d
Plan działania Kontynuacja rozpoczętych działań na rzecz środowiska firm rodzinnych w mojej I kadencji Zarządu IFR w latach 2018-2020 tj.: Budowanie świadomości przedsiębiorczości rodzinnej w regionie (województwo śląskie oraz województwa ościenne) oraz integracja tego środowiska poprzez organizację wydarzeń regionalnych – seminaria, konferencje, spotkania mentoringowe z przedsiębiorcami rodzinnymi, szkolenia oraz warsztaty. Kontynuacja I debaty politycznej środowiska firm rodzinnych z kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu RP.
Bio Wiceprezes Zarządu firmy rodzinnej ANRO Sp. z o.o., wieloletni działacz społeczny na rzecz środowiska firm rodzinnych w Polsce

> Kolejne kandydatury wkrótce…