Kryzys rodzinno-biznesowy pod lupą prawnika – czyli historia, która zdarzyć się może | Webinarium IFR

Polskie firmy rodzinne choć przywiązane do tradycji, wartości rodzinnych, uczciwości biznesowej i gotowości do działania, czasem muszą mierzyć się również z niekorzystnymi sytuacjami w biznesie. Takim wyzwaniem są konflikty. Zarówno w sferze prywatnej, jak również w firmie, gdzie niejednokrotnie członkowie rodziny przenoszą konflikty z domu Niezgodność wśród wspólników spółki, którzy nie są spokrewnieni, ale od lat prowadzą razem biznes, również nie jest rzadkością.

Jeden z warsztatów podczas 14. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych był poświęcony właśnie tej kwestii. Na prośbę uczestników postanowiliśmy pogłębić temat podczas kolejnego webinarium organizowanego wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Webinarium odbędzie się w czwartek 14 października 2021 roku w godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzi dr Rafał Trzeciakowski (radca prawny w GWLAW), moderować webinarium będzie Ewa Szczecińska-Budziak – członek IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinarium odpowiemy m.in. na następujące pytania:

  • Jak małżeństwo i jego ustrój majątkowy wpływa na prawa do udziałów/akcji w spółce?
  • Jak zabezpieczyć firmę przed niekontrolowaną sukcesją?
  • Jak brak testamentu wpływa na dziedziczenie po zmarłym nestorze?
  • Jak przekazać firmę w testamencie by nie doprowadzić do zachwiania jej działalności operacyjnej?
  • Kiedy jest najlepszy czas na przekazanie firmy rodzinnej następnemu pokoleniu i jak to zrobić?
  • Jak ukształtować uprawnienia członków rodziny w sferze zarządczej, a jak w sferze właścicielskiej?
  • Czy fundacja rodzinna jest rozwiązaniem na wielopokoleniowość firm rodzinnych?
  • Gotowość jest duchem biznesu – czy jesteś gotowy na zmianę, również pokoleniową?

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Dr Rafał Trzeciakowski – radca prawny, doktor nauk prawnych. Pracę zawodową łączy z działalnością dydaktyczną, w ramach której prowadzi zajęcia m. in. z zakresu prawa konstytucyjnego, handlowego, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Autor i współautor publikacji w dziedzinie prawa konstytucyjnego, gospodarczego, administracyjnego i handlowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa korporacyjnego, w tym transakcyjnego, prawa kontraktów oraz tworzenia i przekształcania spółek prawa handlowego. Doradza w obszarze procesów sukcesyjnych firm rodzinnych, w tym w tworzeniu wielopokoleniowych przedsiębiorstw rodzinnych. Jest autorem lub współautorem wielu opinii prawnych i wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w zakresie konstytucyjności przepisów krajowych i ich stosowania.