Lokalna gospodarka w rozwoju miast | Seminarium

Inicjatywa Firm Rodzinnych w imieniu Związku Miast Polskich zaprasza 8 lipca br. (czwartek) na XXI seminarium online, które odbywa się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) pt. “Lokalna gospodarka w rozwoju miast“.

Seminarium będzie poświęcone tematowi przedsiębiorczości oraz stanowi lokalnych gospodarek. W trakcie seminarium przedstawimy kompleksową analizę miast, gmin i miejskich obszarów funkcjonalnych z wykorzystaniem Monitora Rozwoju Lokalnego ZMP (dostępnego na www.monitorrozwoju.pl). Zawiera on dane dotychczas niedostępne dla miast, między innymi dane z systemu POLTAX, ZUS i KRUS, które uzupełniają obraz lokalnej gospodarki. Zastanowimy się także nad rolą przedsiębiorców w rozwoju lokalnym oraz mechanizmami ich wspierania i rozwoju.

W imieniu naszego Stowarzyszenia wystąpi Ewa Sobkiewicz – Prezes Zarządu IFR. W trakcie wydarzenia podsumujemy także ogólnopolską kampanię informacyjną #MiastazPrzedsiębiorcami, realizowaną z okazji Dnia Przedsiębiorcy 2021 (21 czerwca) przez IFR i Związek Miast Polskich, wspólnie z ponad 100 samorządami. Jej celem jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju.


Na seminarium można zarejestrować się poprzez ponizszy formularz internetowy do 6 lipca br.

REJESTRACJA

Seminarium będzie też transmitowane na Facebooku, a materiał video zostanie udostępniony na stronie Forum Rozwoju Lokalnego. Zachęcamy również do udostępniania tej transmisji.


Cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Forum Rozwoju Lokalnego to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Kontakt: Joanna Proniewicz, rzecznik prasowa ZMP | 601 312 741 | [email protected]


SEMINARIUM XXI Lokalna gospodarka w rozwoju miast – Program [PDF] Pobierz