Mikroprzedsiębiorca Roku 2019 wybrany!

Znamy zwycięzcę konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2019. Po raz pierwszy w historii konkursu uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się on-line, w dniu 2 czerwca podczas konferencji pt. “Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – Firma Wirusoodporna“. Nagrodę główną – tytuł “Mikroprzedsiębiorca Roku 2019” oraz 40 tys. złotych zdobyła spółka SVEP+ – śląska firma produkująca pneumatyczne maszty oświetleniowe wykorzystywane w pojazdach służb ratowniczych lub w trakcie zdarzeń ratunkowych. Konkurs realizowano pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju.

Jubileuszowa 15. edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku dobiegła końca – organizatorzy przedstawili najbardziej wyróżniające się mikrofirmy ubiegłego roku. Zgłoszenia do konkursu zbierano na przełomie października i listopada 2019 roku, a liczba uczestników osiągnęła rekordowych 275 przedsiębiorców z całego kraju. Jedyne kryteria, które należało spełnić, aby wziąć udział w konkursie to liczba zatrudnionych pracowników (max. 10 osób) oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Jak co roku Kapituła Konkursu stanęła w obliczu trudnego wyboru, gdyż zgłosiły się naprawdę wyjątkowe firmy z różnych branż.

Kapituła Konkursu poza prestiżową nagrodą główną wybrała także laureatów w 4 kategoriach (Start, Progres, Młody Biznes i Senior), z których każdy otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkowo przyznano 23 wyróżnienia dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju. Nagrodą dla wyróżnionych firm były sesje mentoringowe z Fundacją Think, podczas których uczestnicy mogli nie tylko porozmawiać z ekspertami, ale także wymienić się doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami oraz udział w szkoleniu online.

Jak powiedziała Ewa Sobkiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych – Bardzo cieszymy się, że w tym trudnym dla wszystkich czasie możemy wesprzeć i promować mikrofirmy z całego kraju. To, jak polski biznes adaptuje się do warunków kwarantanny i radzi sobie z kryzysem potwierdza, że sukces gospodarczy naszego kraju leży w rękach przedsiębiorców. Celem naszego Konkursu jest nie tylko wyróżnienie wartościowych biznesów, ale również inspirowanie innych do działania, pokazywanie przykładów pomysłowości, a także edukowanie i integrowanie środowiska przedsiębiorców, zwłaszcza tych mikro.

LAUREACI

Laureatami konkursu w 4 głównych kategoriach zostały: START – Laava Tech, PROGRES – NanoSanguis, SENIOR – Little Chef, MŁODY BIZNES – Musicon.

 

 

Wyróżnienia specjalne trafiły do: Science Now Wp. z o.o., Kawiarz S.A., Proceler Michał Pawłowski, Gerere Fun for Good, 4REF Sp. z o.o., SRTime s.j. Pawłowski i Jelonek, Renderro Sp. z o.o., Undress Code Sp. z o.o., Smart Berries Sp. z o.o., BRISTLES Joanna Szostek, Sofic Sp. z o.o., Nutracevit, Real Research, Wood Core House Sp. z o.o., NeuroGames Lab Sp. z o.o., Expansio, Res Solution Sp. z o.o., Beesfund, AI Busters Sp. z o.o., EVOTEC Sp. z o.o., KREATOL Klaudia Tolman (ExplainVisually), TechOcean Sp. z o.o. oraz Biel.Studio.


Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany cyklicznie od 2005 roku, a trzeci rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs finansowany jest ze środków Citi Foundation i realizowany w partnerstwie z Fundacją Bankową Citi Handlowy im. L. Kronenberga (partner merytoryczny). Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz Mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. W celu wyłonienia zwycięzców powołano Kapitułę Konkursu, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy. Więcej informacji na stronie konkursu: [www.mikroprzedsiebiorcaroku.com].