Nagranie webcastu EY TV: Firmy rodzinne w czasach turbulencji

Zachęcamy do obejrzenia nagrania webcastu pt. “Firmy rodzinne w czasach turbulencji” z serii EY TV, które IFR współorganizowało z kancelarią EY Law. Wydarzenie odbyło się 9 grudnia 2020 roku.

Podczas webcastu uwagę skupiono na kwestiach płynności, wskazując jak szukać oszczędności podatkowych i jakie mechanizmy prawne rozważyć, aby zabezpieczyć się przed niewypłacalnością swoich kontrahentów. Wskazano też na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z bankiem celem pozyskania, czy przedłużenia kredytu, leasingu czy faktoringu. Podczas webcastu uczestników przeprowadzono również przez najlepsze praktyki wdrażania systemów IT, tak aby ich stosowanie w Waszej firmie było zgodne z przepisami i nie naruszało praw osób trzecich oraz pracowników.

Swoją wiedzą podzielili się doradcy prawni z kancelarii EY Law – Zuzanna Zakrzewska oraz Magdalena Kasiarz, doradca podatkowy z EY – Łukasz Michnik, a także Krzysztof Ogorzałek – członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, współtwórca, wiceprezes zarządu w firmie rodzinnej JMK Computerate.

OBEJRZYJ NAGRANIE

Zapraszamy także do pobrania wspomnianych podczas spotkania materiałów:

Przewodnik po uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym [PDF] Pobierz
Compliance Scanner [PDF] Pobierz
Pozyskiwanie finansowania [PDF] Pobierz