Nagranie webinarium | Czy czasowy i celowy outsourcing zarządzania może pomóc w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm rodzinnych?

Przedsiębiorcy, publikujemy nagranie 14. webinarium IFR, które zorganizowaliśmy wspólnie z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (Partner strategiczny IFR) pt. “Czy czasowy i celowy outsourcing zarządzania może pomóc w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm rodzinnych?”. Wydarzenie odbyło się w czwartek 20 kwietnia 2023 roku.

Webinarium prowadziła dr Katarzyna Sobańska-Helman (Interim manager i doradca strategiczny wyspecjalizowany we wsparciu zarządzania w firmach rodzinnych). Moderatorem z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych była Mariola Grodnicka (Dyrektor Generalna IFR).

W trakcie webinarium ekspertka odpowiedziała na trzy podstawowe pytania:

  1. Co to jest interim management
  2. Jak działa interim manager i kiedy jego pozyskania opłaca się spółce najbardziej
  3. Jak znaleźć odpowiedniego interim managera

Interim manager to doświadczony menedżer nastawiony na realizację konkretnego efektu biznesowego. Najważniejszym aspektem jego pracy jest podniesienie wartości organizacji w danym obszarze i realizacja wyznaczonego celu. Gdy organizacji brakuje zasobów lub odpowiednich kompetencji do realizacji konkretnego projektu, krytycznego wyzwania lub wakatu warto jest się zastanowić nad zatrudnieniem takiego specjalisty.

Jednym z głównych powodów dla którego warto sięgnąć w firmach rodzinnych po Interim managera jest sukcesja. Częstym problemem firm rodzinnych jest brak formalnego planu sukcesji oraz niechęć młodego pokolenia do przejęcia firmy. Sukcesorom często też brakuje doświadczenia. Shadow Management i Mentoring biznesowy zapewniają wtedy wsparcie przedstawicieli młodego pokolenia “z drugiego planu” ale z linii “frontu”.

Jak jest prowadzony typowy projekt IM? Składa sie on z 3 podstawowych faz: doradczej (analiza, szacowanie potencjału, analiza operacyjna spółki i zidentyfikowanie barier wzrostu, diagnoza i rekomendacje, planowanie), wdrożenia (komunikacja wewnętrzna, wdrożenie projektu/programu projektów w formule interim management, transfer wiedzy i korygowanie) oraz utrwalania wyników (podsumowanie, analiza, tranfery wiedzy oraz dalszy monitoring).

Zamieszczamy także prezentację z webinarium oraz gorąco zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z GWLAW. Dane kontaktowe ekspertki znajdziecie na końcu prezentacji, załączonej poniżej do pobrania. Ogólny kontakt znajdziecie na stronie Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Prezentacja – Outsourcing zarządzania / Interim management [PDF] Pobierz

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział oraz aktywność! Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]