Nagranie webinarium | Działalność społeczna przedsiębiorców. Jak sensownie korzystać z dostępnych narzędzi?

Zamieszczamy nagranie webinarium IFR pt. “Działalność społeczna przedsiębiorców. Jak sensownie korzystać z dostępnych narzędzi?“, które zorganizowaliśmy 8 września 2022 roku wspólnie z Agnieszką Sawczuk (doradca filantropijny, właścicielka brandu Filantropea) oraz Robertem Mikulskim (radca prawny, partner zarządzający w BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy). Wydarzenie moderowała Agata Hagno – członek zarządu IFR.

Podczas webinarium eksperci opowiedzieli o tym jak podejść filantropii, od czego zacząć i na co należy zwrócić uwagę. Zostały przedstawione narzędzia wykorzystywane w działalności społecznej, a mianowicie darowizna, fundacja, fundusz filantropijny, crowdfunding oraz spółka celowa. Poznaliśmy również najistotniejsze trendy w działalności filantropijnej na świecie i w Polsce. Dowiedzieliśmy się o czym należy pamiętać wybierając formę działalności społecznej. Na przykładach przeanalizowaliśmy dobór narzędzi i struktury działania do własnych zasobów, chęci zaangażowania i czasu.

W ramach podsumowania załączamy prezentację z webinarium, a także zapraszamy do bezpośredniego z Agnieszką Sawczuk i Robertem Mikulskim (dane kontaktowe znajdziecie w prezentacji). W nawiązaniu do ogłoszenia – zachęcamy do zapoznania się z raportem “Filantropia w Polsce. Jak angażują się przedsiębiorcy i ich rodziny” przygotowanym przez Agnieszkę Sawczuk dla Fundacji EFC. Raport dostępny do pobrania na stronie: www.agnieszkasawczuk.pl

Prezentacja – Działalność społeczna przedsiębiorców [PDF] Pobierz

Jeszcze raz dziękujemy za udział i aktywność! Korzystając z okazji – zachęcamy do rejestracji na jubileuszowy 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY, który odbędzie się w 7-8 października 2022 roku w Toruniu.


Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]