Nagranie webinarium | Jak rozmawiać i współpracować z prawnikiem? Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców i firm

Drodzy Przedsiębiorcy, wracamy z podsumowaniem i nagraniem webinarium IFR pt. “Jak rozmawiać i współpracować z prawnikiem? Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców i firm“, które zorganizowaliśmy wspólnie z naszym partnerem strategicznym BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy w dniu 22 lipca 2022 r. Wydarzenie poprowadzil Robert Mikulski (Radca Prawny, Partner Zarządzający w Brillaw), a moderował spotkanie Krzysztof Ogorzałek – wieloletni członek IFR, sukcesor w JMK Computerate.

Podczas webinarium poznaliśmy dlaczego zaufanie, życzliwość i dobre nastawienie są podstawą udanej współpracy z prawnikiem. Nauczyliśmy się jak przygotować się do pierwszej rozmowy, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i informacyjnym, a także dlaczego odpowiednie przygotowanie się ułatwia i przyśpiesza pomyślne rozwiązywanie Twojej sprawy. Ekspert podkreślił ważność zaangażowania w proces, które pomaga zaoszczędzić Twój czas i pieniądze w postępowaniu prywatnym czy sprawach firmowych.

Dyskutowaliśmy też o komunikacji, czyli o tym jak rozmawiać z prawnikiem, czego oczekiwać i o co pytać, jak powinien mówić do Ciebie prawnik oraz o sposobach na proste i zrozumiałe “tłumaczenie” języka prawniczego. Dowiedzieliśmy również dlaczego planowanie gwarantuje profesjonalne, pomyślne i terminowe rozwiązanie Twojej sprawy. Mecenas opowiedział też o różnicach w obsługiwaniu prawnym spraw prywatnych i firmowych oraz jak w zależności od potrzeb i oczekiwań znaleźć odpowiedniego prawnika czy kancelarie do wspierania Ciebie czy Twojego biznesu.

Na koniec poruszyliśmy wątek doświadczenia i specjalizacji prawnika czy kancelarii, które gwarantują, że w Twojej sprawie uda się szybko i skutecznie osiągnąć oczekiwany cel.

Poniżej zamieszczamy prezentację z webinarium. Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego z Robertem Mikulskim lub zespołem naszego partnera strategicznego BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Dane kontaktowe znajdziecie w zamieszczonym pliku PDF.

Jeszcze raz dziękujemy za udział oraz aktywność!

Prezentacja – Jak rozmawiać i współpracować z prawnikiem [PDF] Pobierz

Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]