Nagranie webinarium | Kto pyta, nie błądzi. Fundacja rodzinna w Polsce

Publikujemy nagranie 15. webinarium IFR, które zorganizowaliśmy wspólnie z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (Partner strategiczny IFR) pt. “Kto pyta, nie błądzi. Fundacja rodzinna w Polsce“. Wydarzenie odbyło się w czwartek 1 czerwca 2023 roku.

Spotkanie, w trakcie którego odpowiadaliśmy na Wasze pytania prowadzili: dr Rafał Trzeciakowski radca prawny, Daria Leszczyk – adwokat oraz Urszula Ogorzałek – doradca podatkowy w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Moderatorem z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych był Tomasz Budziak (Wiceprezes Zarządu IFR).

Webinarium obejmowało zakresem przepisy ustawy o fundacji rodzinnej, a prowadzący odpowiedali na najczęściej zadawane pytania oraz na pytania wskazane przez rejestrujących się uczestników. Dowiedzieliśmy się czym jest ustawa o fundacji rodzinnej oraz o podstawach jej funkcjownowania. Prowadzący opowiedzieli też o celach fundacji, jej statucie, zakresie działalności oraz jak w ogóle ją założyć. Nie zabrakło także informacji podatkowych, związanych z działalnością fundacji – np. w jaki sposób jest ona rozliczana. Jak wpływa na podatek PIT/CIT) oraz na kwestie spadkowe.

Temat okazał się tak niezwykle absorbujący i ważny dla uczestników, że spotkanie wyjątkowo trwało blisko 3 godziny, czyli znacznie więcej niż zostało początkowo zaplanowane.

Zamieszczamy także prezentację z webinarium oraz gorąco zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z GWLAW. Dane kontaktowe ekspertki znajdziecie na końcu prezentacji, załączonej poniżej do pobrania. Ogólny kontakt znajdziecie na stronie Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Prezentacja – Kto pyta, nie błądzi. Fundacja rodzinna w Polsce [PDF] Pobierz

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział oraz aktywność! Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]