Uchrońmy podatek liniowy! Podpisz petycję Rzecznika MŚP

Drodzy Przedsiębiorcy, na stronie Rzecznika MŚP umieszczona została petycja, której celem jest zebranie podpisów przeciwko zmianom w podatku liniowym w ramach Polskim Ładzie. Petycja zostanie złożona na ręce Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. W ciągu doby od publikacji pod apelem podpisało się już ponad 15 000 podpisów!

Projekt ma być przedmiotem obrad Sejmu RP we wrześniu br. Wobec szczególnie dużej wagi problemu dla polskich przedsiębiorców rodzinnych i nie tylko, Inicjatywa Firm Rodzinnych zwraca się do Was o poparcie petycji o pozostawienie podatku liniowego w dotychczasowej formie. Treść i formularz petycji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców znajdziecie poniżej.

PODPISZ PETYCJĘ

Propozycje Polskiego Ładu związane z proporcjonalną do dochodu składką zdrowotną, nieodliczalną od podatku, podwyższa obciążenia publiczno-prawne przy tej formie opodatkowania o prawie 50%. Należy się temu sprzeciwić! – mówi Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Zobacz także: Wydarzenie “Uchrońmy podatek liniowy!” na Facebook.