Podsumowanie #6 seminarium dla firm rodzinnych w Częstochowie

W dn. 3 lutego 2020 r. w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Częstochowie, odbyło się ostatnie już #6 seminarium dla firm rodzinnych w Częstochowie, organizowane ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Przedsiębiorczości Rodzinnej. W wydarzeniu wzięło udział 30 osób z 26 firm rodzinnych z Częstochowy i gmin przylegających należących do powiatu. Temat Seminarium „Aspekty organizacyjne. Kwestie pozornie banalne – Jak zdobyć i zatrzymać DOBREGO pracownika?” cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony jego uczestników.

Spotkanie składało się z trzech modułów tematycznych:

  1. Employer Breanding. Gdzie jest Kandydat? Adam Wąsik (Współwłaściciel, Pracownia_EB)
  2. Docenianie w pracy. Rzadkość czy codzienność? Kamila Grochowina (Animator Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Częstochowie)
  3. Networking – Prezentacja branż i ofert przedsiębiorców rodzinnych – koncert relaksacyjny (Grzegorz Korzeniec i Agnieszka Lamirowska – Firma Rodzinna).

Adam Wąsik – szef Firmy EB – Employer Breanding z Warszawy, omówił i w bardzo ciekawy sposób udzielił odpowiedzi na pytania: Czym jest EB? I Po co dbać o wizerunek firmy? Ciekawie przedstawił zagrożenia braku kontroli nad wizerunkiem oraz pokazał narzędzia rekrutacyjne w Polsce. Na zakończenie swojej części zaprezentował w formie filmów wideo najlepsze case’y EB w Polsce i na świecie.

Kamila Grochowina – Animator z Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Przedsiębiorczości Rodzinnej w Częstochowie poprowadziła drugą część seminarium i poruszyła dogłębnie kwestię DOCENIANIA PRACOWNIKÓW. W swojej prezentacji pomogła pracodawcom odpowiedzieć na pytania:

  • Czy docenianie to dobrowolność, a może konieczność?
  • Dlaczego nie doceniamy pracowników?
  • Dlaczego dzisiaj trzeba to robić?
  • Jak się za to sprawnie zabrać? Od czego zacząć?
  • Dlaczego docenianie to stały proces potrzebny każdej firmie/organizacji?
  • Inteligencja emocjonalna – co to takiego?

Na koniec, tradycyjnie już, odbyły się rozmowy networkingowe oraz dawno zaplanowany koncert relaksacyjny, który w ramach niestandardowej prezentacji oferty firmy rodzinnej – dali uczestnicy projektu, biorący udział w seminarium: Grzegorz Korzeniec i Agnieszka Lamirowska. Nieszablonowe podejście pozwoliło na ciekawe i bardzo atrakcyjne zakończenie zaplanowanego cyklu 6. seminariów tematycznych skierowanych do przedsiębiorców z terenu Częstochowy i okolic. W trakcie wydarzenia odwiedziła nas po raz kolejny Telewizja NTL i nagrała z uczestnikami i prowadzącymi materiał filmowy do Magazynu Gospodarczego BILANS.

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA

 

 

 

 


Firmy rodzinne z Częstochowy i okolic zainteresowane udziałem w projekcie – zapraszamy do kontaktu z Animatorem Lokalnym – Kamilą Grochowiną:

#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”