Podsumowanie II edycji konferencji Label Innovations

Druga edycja konferencji „Co mówi Twoje opakowanie? Tajniki budowania marki premium” – powstała przy współpracy Etykiety.pl Etigraf oraz API Folie. Patronat merytoryczny wydarzenia objęło Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu, zaś swoim patronatem objęła je Inicjatywa Firm Rodzinnych.

label-innovations-2017-pic01

Tematyka konferencji była nieprzypadkowa. Konieczność budowania marek premium dotyczy wielu polskich producentów i często jest dla nich wyzwaniem. Trendy, wzrost zamożności konsumentów wręcz wymuszają na producentach podaż tego rodzaju produktów. Celem konferencji było przybliżenie zagadnień związanych z konstrukcją marki Premium i sposobów uszlachetnień opakowań.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji ekspertów w zakresie strategii marek, badań rynkowych, a także ekspertów od opakowań i etykiet, w zakresie:

  • konstrukcji marki premium, podczas prelekcji Macieja Szarolety, Dyrektora Strategii w Albedo Marketing: „Nie można być w połowie premium… czyli o najważniejszej decyzji w życiu marki premium i jej konsekwencjach”
  • metod badawczych pozwalających zbadać i przeanalizować postrzeganie oraz ocenę opakowań przez konsumentów na przykładzie kategorii pierogów, podczas prelekcji dr Renaty Nestorowicz „Czy klient widzi w Twoim opakowaniu to, co chciałbyś, żeby zobaczył?”
  • roli oraz siły oddziaływania opakowania, na przykładzie 7 historii marek, które osiągnęły ponadprzeciętny sukces rynkowy , dzięki zmianie design’u – w trakcie prelekcji Marka Rudka Innovation Insights Director’a z Agencji Badawczej Nielsen „7 historii marek z pola walki o design”
  • sposobów uszlachetnień etykiet i opakowań premium podczas procesu druku oraz współpracy technologa i grafika w procesie projektowania etykiety w prelekcji p. Iwony Studzińskiej, Dyrektora Handlowego w Etykiety.pl Etigraf „Wymiar luksusu i prestiżu w świecie etykiet i opakowań”
  • design’u i odpowiedniego wykorzystania podłoża do druku, aby osiągnąć spektakularny efekt, podczas prelekcji Davida Peters’a, Creative Development Manager’a w API Group „Między prestiżem a kiczem … granica dobrego smaku i wyrafinowania”.

label-innovations-2017-pic02

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz inspiracją do dalszych działań mających wpływ na rozwój marek premium.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla uczestników konferencji było losowanie 3 Voucherów na reklamę o wartości 2600 zł netto, ufundowanych przez partnera konferencji, Wydawcę Tygrysy Biznesu oraz ostatnia książka Pawła Tkaczyka „Narratologia” wraz z autografem autora.

label-innovations-2017-pic04

Podczas konferencji firma Etigraf ogłosiła oficjalny start programu Brand Clinic, pomagającego markom rozwinąć skrzydła. Program zapewnia bezpłatną, indywidualna diagnozę oraz określenie zakresu potrzebnych prac , mających na celu poprawę kondycji marki.

Program Brand Clinic będzie stałym elementem przyszłych edycji konferencji, bowiem organizatorom zależy nie tylko na tym, aby mówić o trudnych kwestiach z jakimi zmagają się firmy – ale również, aby pomagać je rozwiązywać z udziałem ekspertów i specjalistów. Konferencja zmienia formułę i będzie nie tylko forum wymiany wiedzy i doświadczeń, ale również miejscem, gdzie eksperci podpowiedzą , co zrobić, aby Twoja marka nabrała nowej energii oraz charakteru, który pozwoli jej zaistnieć i odnieść sukces na rynku.

Zmiana formuły oznacza dla uczestników również to, że będą czynnymi uczestnikami, mającymi aktywny wpływ na przebieg i tematykę wydarzenia. Zgodnie z nową formułą konferencji, tematykę kolejnej edycji konferencji organizatorzy ogłoszą już wkrótce. Zostanie ona opracowana na podstawie wskazań uczestników ostatniej edycji wydarzenia.

label-innovations-2017-pic03

 

Nota prasowa z 15 wrzesnia 2017 do pobrania w PDF