Jak Polski Ład i planowane zmiany w CIT wpływają na przedsiębiorców? | Webinarium IFR

Jak znowelizowany przepisy dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenia zdrowotne wprowadzone w czerwcu 2022 roku wpłynęły na Twój Biznes? Czy już 22 sierpnia tego roku zmienić formę opodatkowania czy poczekać do rozliczenia rocznego? Sytuacja każdej jednoosobowej działalności gospodarczej oraz spółki transparentnej podatkowo jest inna i w pewnym stopniu wyjątkowa. Jaka decyzja będzie lepsza? Jak planowane zmiany wpłyną na podatników podatku dochodowego od osób prawnych? Co zmieni się w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne dla wspólników spółek (Sp.k., Sp. z o.o. oraz S.A.)?

Wspólnie z naszym partnerem strategicznym Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych postanowiliśmy przyjrzeć się tym pytaniom, podczas webinarium pt. “Jak Polski Ład oraz planowane zmiany w CIT wpływają na przedsiębiorców?”, które odbędzie się w czwartek 11 sierpnia 2022 roku w godz. 11:00-12:30.

Wydarzenie poprowadzi Urszula Ogorzałek (doradca podatkowy w Kancelarii GWLAW). Moderować spotkanie będzie Agata Hagno – członek zarządu IFR, prezes zarządu w DPM Doradztwo Personalne.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Webinarium obejmuje zakres tematyczny z zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności kwestie obniżenia stawki, wyboru formy opodatkowania, rozliczenia składek zdrowotnych. Przyjrzymy się także planowanym zmianom w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Agenda webinarium:

  1. Najważniejsze zmiany wprowadzone nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  2. Zmiana formy opodatkowania w trakcie roku.
  3. Zmiana formy opodatkowania w rozliczeniu rocznym
  4. Sytuacje w których zmiana formy opodatkowania będzie skuteczna, a kiedy nie wywoła skutków prawnych?
  5. Projektowana nowelizacja CIT? Kogo dotknie?
  1. podatek minimalny
  2. ryczałt od dochodów spółek
  3. ukryta dywidenda

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Do usłyszenia!

PROWADZĄCA

Urszula Ogorzałek – doradca podatkowy, absolwentka Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada bogate doświadczenie w finansach, między innymi na stanowisku głównej księgowej podmiotu zatrudniającego ponad kilkaset osób. Nadzorowała wielomilionowe inwestycje infrastrukturalne, jak i bieżące finanse. W jej szerokim spektrum doświadczeń znajduje się między innymi zarządzanie finansami publicznymi. Doradza klientom w zakresie bieżącej działalności przedsiębiorstw, jak również w zakresie inwestycji oraz finansowania transakcji.