Zmiany w biznesie rodzinnym – projekt ustawy o Fundacjach Rodzinnych. O co chodzi, czy warto? | Webinarium IFR

Serdecznie zapraszamy na webinarium Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych dla przedsiębiorców rodzinnych w ramach konsultacji społecznych projektu ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Wydarzenie odbędzie się w przyszły wtorek, 30 marca 2021 roku o godz. 11:00. W trakcie webinarium w oparciu o projekt ustawy o Fundacji Rodzinnej wiceprezesi zarządu IFR – Tomasz Budziak i Dawid Rejmer – odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

  • Co zmieni w biznesie rodzinnym instytucja fundacji rodzinnej?
  • Na czym polega korzyść?
  • Jaki wpływ na sukcesję może mieć fundacja rodzinna?
  • Co z podatkami?
  • Jakie sprawy są do wyjaśnienia?
  • Co dalej?

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Obaj przedstawiciele IFR uczestniczą od dłuższego czasu bezpośrednio w procesie przygotowywania i konsultowania nowych regulacji z resortem gospodarczym. Podczas webinarium uczestnicy mogą zadać pytania i postawić kwestie, które być może nie są jeszcze właściwie uwzględnione w projekcie MRPiT. Jest jeszcze czas na zmiany… GŁOS PRZEDSIĘBIORCÓW RODZINNYCH LICZY SIĘ!

Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do usłyszenia!

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Tomasz Budziak – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA Sp. z o.o. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Od 1990 roku ma w dorobku kilkaset projektów doradczych. Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom. Przewodniczący i członek rad nadzorczych oraz rad rodzinnych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową. Członek Private Wealth Group Nexia International.

Jako autor bestsellera “Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne” uhonorowany w 2012 przez Dziennik Gazetę Prawna i Narodowy Bank Polski nagrodą ECONOMICUS w 2012, przyznaną za najlepszy poradnik ekonomiczny. Kolejna książka “Esencja sukcesji” ukazała się w 2014 r. w wydawnictwie Helion. Koordynator projektu wsparcia ukraińskich firm rodzinnych poprzez implementacje modelu grup zakupowych w ramach Programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Pomoc Rozwojowa 2015-2017. Członek Komitetu Sterującego Projektu FIRMY RODZINNE 2 realizowanego wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych w latach 2013-2015. Ekspert merytoryczny projektu Lokalnych Centrów Kompetencji i Sukcesji Firm Rodzinnych realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych ze środków Centrum Projektów Europejskich w latach 2018-2020. Członek Komitetu Sterującego i Rady Programowej European Financial Congress w edycjach 2015-2017.

Dawid Rejmer – Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Sukcesor w firmie doradczej Kancelaria Finansowa LEX. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada obecnie na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych.


Projekt ustawy o fundacji rodzinnej z 22 marca 2021 [PDF] Pobierz
Projekt ustawy o fundacji rodzinnej – Podsumowanie GWLAW [PDF] Pobierz