RELACJE Grudzień 2023 | Kiedy w firmie rodzinnej kończy się paliwo

Być może to ta jesienna szaruga przyczyniła się do wyboru dosyć smutnego tematu przewodniego: KIEDY W FIRMIE RODZINNEJ KOŃCZY SIĘ PALIWO… Jak się to objawia? Kiedy to następuje? Jakie są tego przyczyny? Co wtedy należy robić?

Rozważania zawarte w zamieszczonych w niniejszym numerze artykułach dotyczą „braku paliwa” tak osób, jak i organizacji. Paweł Czabak opisuje „Sześć sprawdzonych sposobów zapewnienia ciągłości w dostawie paliwa do Twojej organizacji”, opierając się na przypadku utknięcia firmy w martwym punkcie i zastosowanych działaniach skierowanych na wyjście z tej sytuacji. Ale temat przewodni zainspirował też innych autorów do poruszenia kwestii wypalenia zawodowego przedsiębiorcy.

W drugiej części numeru znajdziemy dużą dawkę informacji o 16. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2023. Impreza odbyła się w Krakowie, w dniach 16-18 listopada, pod hasłem przewodnim WYNALAZCZOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ. W trakcie U-RODZIN zostały ogłoszone wyniki pierwszego konkursu zorganizowanego przez IFR pod nazwą „SKRZYDŁA INNOWACJI”. I jeszcze – „wisienka na torcie” – U-RODZINY 2023 w obiektywie młodych. Dużo i dobrze się działo, z czego powstała fantastyczna relacja, pełna kolorów, zdjęć i wspaniałych cytatów z wypowiedzi dzieci, uczestników warsztatów.

Zapraszamy do lektury!


By wygodniej czytać RELACJE w wersji online włącz tryb pełnoekranowy w menu “Narzędzia” (>>) po prawej stronie.


MAGAZYN DO POBRANIA
Pobierz aktualny numer w formacie PDF
Numery archiwalne

 

Zapraszamy do kontaktu z redakcją magazynu RELACJE, zadawania pytań, zgłaszania propozycji kolejnych tekstów oraz wymiany doświadczeń.
Maria Adamska | Redaktor Naczelna Magazynu    [email protected] Jarosław Błaszczak | Zastępca Redaktorki Naczelnej [email protected]
Biuro Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych  [email protected]