Rodzina może być siłą firmy – jak ją budować? Rola tradycji i rytuałów w budowaniu firmy rodzinnej | Webinarium IFR-FBN #3

Kochająca się, harmonijna, szczęśliwa Rodzina buduje siłę firmy rodzinnej. Wiemy, że nie jest łatwo stworzyć taką rodzinę, Konflikty pokoleń, niejasność ról, skrywane pretensje, kłopoty z sukcesją – to typowe kłopoty w naszych rodzinach. Czy można tak zarządzać rodziną, by nie tylko uniknąć kłopotów, ale sprawić, by silna rodzina jednoczyła, dawała szczęście i była jedną z przewag konkurencyjnych firmy?

Serdecznie zapraszamy na trzecie webinarium Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych organizowane wspólnie z Family Business Network Poland pt. „Rodzina może być siłą firmy – jak ją budować? Rola tradycji i rytuałów w budowaniu firmy rodzinnej”, które odbędzie się w czwartek 6 sierpnia w godz. 11:00-12:30. Spotkanie poprowadzi Jacek Ptaszek – Współwłaściciel i Członek Zarządu JMP Flowers, Członek Zarządu Family Business Network Poland. Zaś moderować je będzie Agata Hagno (Członek Zarządu IFR).

Na podstawie doświadczeń rodziny Ptaszków, tworzącej firmę JMP Flowers, innych rodzin zrzeszonych w FBN Poland w Polsce i na świecie, a także na podstawie wiedzy i modeli dostępnych w nowoczesnej literaturze na temat firm rodzinnych odpowiemy na następujące pytania:

  • jak znaleźć czas na zajęcie się ważnymi sprawami rodziny?
  • na czym polega zarządzanie rodziną?
  • jak zacząć?
  • jakie tradycje i rytuały rodzinne warte są kultywowania?
  • jak planować aktywności rodzinne, by wspólny czas pogłębiał więzi?
  • jak angażować młode pokolenia w firmę?
  • jak zapobiegać problemom?

Oczywiście będzie czas na dyskusję i wymianę doświadczeń wokół tematów związanych z rozwojem silnej, wielopokoleniowej rodziny tworzącej firmę na pokolenia.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do zabaczenia!

PROWADZĄCY

Jacek Ptaszek – Współwłaściciel i Członek Zarządu JMP Flowers. Członek Zarządu FBN Poland będącej częścią największej światowej organizacji firm rodzinnych – Family Business Network – zrzeszającej średnie i duże firmy rodzinne w celu wspierania ich rozwoju i wymiany doświadczeń. FBN jest samorządną, niezależną organizacją rodzin przedsiębiorców działających na rzecz rozwoju rodzin i firm. Absolwent SGH, WPiA UW oraz London School of Economics.


JMP Flowers to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją w przedsiębiorczości. Firma powstała w 1977r i stanowi obecnie stabilne i bezpieczne miejsce pracy dla 240 pracowników aż z 9 krajów. Specjalnością firmy jest uprawa kwiatów ciętych; róż (70 odmian na pow. 6,5 ha), anturium (70 odmian na powierzchni 1,7 ha) a przede wszystkim doniczkowych orchidei Phalaenopsis w ponad 200 odmianach w szklarni o powierzchni 10 ha. Firma zarządza również największą w Polsce, własną hurtową siecią handlową, która posiada łącznie 15 reprezentacyjnych filii, zaopatrujących w świeże kwiaty najlepsze, polskie kwiaciarnie. JMP Flowers posiada także spółkę w Wiedniu, która obsługuje przede wszystkim rynek austriacki, czeski, słowacki, niemiecki i węgierski oraz spółkę w Moskwie, która rozwija sprzedaż na rosnącym rynku Federacji Rosyjskiej. Więcej o firmie: www.jmpflowers.pl