Ruszyła II edycja Akademii GPW Growth

Wystartowała II edycja Akademii GPW Growth, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), a której jednym z partnerów zostało Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Celem programu jest wsparcie rozwoju małych i średnich firm. GPW Growth jest także jedną z inicjatyw strategicznych GPW2022.

24 uczestników bierze udział w drugiej edycji Akademii GPW Growth, która wystartowała w miniony weekend. Do czerwca będą oni uczestniczyć w cyklu dziesięciu sesji wykładów i spotkań. Akademia jest częścią inicjatywy strategicznej GPW – programu GPW Growth, który ma na celu wspieranie rozwoju i transformacji spółek z sektora MŚP.

Po zakończeniu pierwszej, udanej edycji Akademii GPW Growth bez wahania zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnej. Poprzez ten program chcemy wspierać małe i średnie firmy w dynamicznym rozwoju ich biznesów na przykład w ekspansji zagranicznej czy pozyskiwaniu finansowania na rynku kapitałowym. Wymiana doświadczeń i wiedzy jest szczególnie ważna w obecnych, pandemicznych czasach, które dla wielu mogą być czasem niepewności biznesowych. W trakcie programu uczestnicy otrzymają pakiet konkretnych narzędzi, wspomagających skuteczne zarządzanie spółką – powiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

W ramach Akademii GPW Growth odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty i case studies. Kolejna edycja programu obejmuje 110 godzin warsztatów i wykładów oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W czerwcu 2021 roku, na zakończenie tej edycji, uczestnicy otrzymają certyfikat „Ready for Growth”.


W pierwszej edycji Akademii GPW Growth uczestniczyło 21 uczestników z 13 spółek. Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

Organizatorem inicjatywy jest GPW we współpracy z partnerami, wśród których znajdują się m.in: Polski Fundusz Rozwoju S.A., EY Academy of Business, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy Sp.k., Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp.k., NBS Communications, CFA Society, Business Dialog oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Patronat nad Akademią GPW Growth objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.


Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej.