4 E-KONGRES | Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku

Przed nami kolejna edycja kongresu „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie”.

Należysz do sektora MŚP? Planujesz inwestycje w nowe technologie, które zwiększą konkurencyjność Twojej firmy i sprawią że Twoja produkcja będzie bardziej “eko”? Chciałbyś osiągnąć niezależność energetyczną w swojej firmie ale nie wiesz jak to zrobić?  A może w czasach w których praca zdalna i wirtualna rzeczywistość nabierają nowego znaczenia chciałbyś dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo danych swojej firmy i pracowników w sieci?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca to znaczy, że nie możesz przegapić Kongresu “Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku”, organizowanego przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

Już 22 października br., punktualnie o 08:55, startuje kolejna edycja tego wydarzenia! Ze względu na obecną, wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczna edycja kongresu odbędzie się wyłącznie ONLINE.

Zmianie ulega dotychczasowa formuła kongresu ale bez zmian pozostaje to co w nim najważniejsze – wysoki poziom wiedzy merytorycznej serwowanej w trakcie licznych sesji wykładowych oraz paneli dyskusyjnych, przez zaproszonych do wirtualnego studia kongresu prelegentów! E-Kongres “Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku” to w pełni kompleksowe wydarzenie wykorzystujące wirtualne kanały komunikacji, dedykowane do szerokiego grona odbiorców.

W trakcie tegorocznej edycji kongresu czekają na Ciebie m.in.:

 • 3 bloki tematyczne: zielona energia, cyberbezpieczeństwo, współpraca międzypokoleniowa,
 • 7 sesji wykładowych,
 • 3 panele dyskusyjne,
 • prezentacje multimedialne,
 • wirtualne zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej Żar.

A to nie wszystko! W trakcie wirtualnych sesji wykładowych dowiesz się m.in.

 • jak miasto Bielsko-Biała wpisuje się w ideę “smart city”?
 • jak osiągnąć niezależność energetyczną w Twojej firmie?
 • jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki?
 • ekologia w produkcji i ekologia produktu czyli dlaczego Twoja firma powinna być bardziej “eko”?
 • jak zadbać o bezpieczeństwo danych swojej firmy w sieci?
 • jakie wyzwania czekają firmy rodzinne w czasach pandemii.
Co na Kongresie?

E-Kongres “Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku” zaczniemy od bloku tematycznego poświęconemu zielonej energii, a dokładniej stosowanym obecnie rozwiązaniom mającym za zadanie zminimalizować negatywny wpływ człowieka i jego działalności na środowisko naturalne. Dynamicznie rośnie liczba firm, które zaopatrują się w energię z odnawialnych źródeł energii. Co istotne, niektóre z nich całkowicie rezygnują z wykorzystania paliw kopalnych. Taki trend na razie widoczny jest wśród wielkich firm, jednak ich drogą podążają również średnie i małe przedsiębiorstwa. Dbałość o środowisko naturalne, większa świadomość ekologiczna, ale też ograniczenia kosztów i dążenie do osiągnięcia niezależności energetycznej to główne powody, dla których zmienia się polityka energetyczna globalnych firm. Za światowymi liderami podążają też średnie i małe firmy, które poszukują optymalnych dla siebie sposobów na inwestycje w zaawansowane technologie energetyczne. Uczestnicząc w tym bloku tematycznym dowiesz się m.in. jak miasto Bielsko-Biała dąży do tego by stać się miastem “smart” i podnieść jakość życia jego mieszkańców. Na przykładzie firmy AQUA S.A. pokażemy również jak osiągnąć niezależność energetyczną oraz jak wdrożyć projekt i jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki.

Bądź bezpieczny w sieci!

W obecnych czasach związanych z pandemią koronawirusa, gdy Twoja aktywność coraz szybciej przenosi się do świata wirtualnego warto zadbać o bezpieczeństwo swoje, firmy i pracowników w sieci. Każda firma posiada zdigitalizowane informacje, które może traktować jak swoje srebra rodowe. Mogą to być np. informacje finansowe, dane klientów, informacje techniczne, wyniki badań naukowych. Utrata tych danych lub ich przejęcie przez niechciane podmioty może być dla firmy katastrofalne. Warto pamietać iż każdy pracownik w przedsiębiorstwie może stać się przypadkowo współsprawcą ataku na system informatyczny firmy. Klikając spreparowane linki zawarte w poczcie elektronicznej lub uruchamiając załączniki przygotowane przez cyberprzestępców może doprowadzić do zainfekowana firmowej sieci złośliwym oprogramowaniem. Tymczasem bezpieczeństwo w sieci to nic trudnego!  Wystarczy niewiele by w znaczący sposób ograniczyć ryzyko utraty wrażliwych danych Twoich, czy Twojej firmy. Zaproszeni do wirtualnego studia prelegenci E-Kongresu opowiedzą m.in. o tym jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy zdalnej oraz przedstawią przykłady rozwiązań cyberbezpieczeństwa w firmach.

Nowe pokolenie w firmach rodzinnych

Współpraca międzypokoleniowa nigdy nie należała do łatwych. Młodzieńczy zapał kontra doświadczenie i wiedza to mieszanka wybuchowa ale umiejętne połączenie tych dwóch żywiołów może sprawić iż rozwój Twojej firmy może być szybszy niż kiedykolwiek. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku firm rodzinnych! Kongres “Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” stanowiący rozwinięcie i kontynuację Kongresów Firm Rodzinnych w dalszym ciągu kładzie nacisk na przekazywanie kompleksowej wiedzy z zakresu sukcesji w firmach rodzinnych.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych – obecnie największą w Polsce organizacją rezprezentującą środowisko firm rodzinnych, w trakcie tegorocznej edycji kongresu dowiesz się o wyzwaniach jakie czekają nowe pokolenie w firmach rodzinnych w czasach pandemii. Ponadto poprzez czat internetowy będziesz mógł porozmawiać z zaproszonymi do studia przedstawicielami firm rodzinnych z regionu Podbeskidzia.

Program E-Kongresu Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie [PDF] Pobierz

Czekamy na Ciebie!


Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku udział w E-Kongresie jest bezpłatny! Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja! Wszystkie szczegółowe informacje na temat E-Kongresu “Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku”, w tym aktualny program kongresu, formularz zgłoszeniowy oraz sylwetki prelegentów i tematy wystąpień, znajdziesz na stronie: www.cci.pl

A zatem nie zwlekaj! Zarejestruj się bezpłatnie i poznaj wyzwania XXI wieku w zarządzaniu Twoją firmą!


Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Honorowy Patronat nad E-Kongresem „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie – Wyzwania XXI wieku” objął Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.