Wykorzystanie i rozliczenie subwencji z PFR – co robić i czego nie robić, żeby nie stracić dofinansowania | Webinarium IFR

Od końca kwietnia do 31 lipca ponad 345 tys. firm otrzymało dofinansowanie w ramach Tarczy Finansowej, przygotowanej przez Rząd wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju dla biznesu dotkniętego skutkami pandemii koronawirusa. Zgodnie z informacjami od PFR w tym czasie do polskich firm trafiło około 60 mld zł. Podstawą wypłacania „środków pomocowych” były oświadczenia składane przez przedsiębiorców, a także deklaracje, w których przedstawiono wysokość spadku obrotów (wywołanego COVID-19) oraz liczbę zatrudnionych na podstawie dokumentów finansowo-księgowych. Nawet 75% subwencji (w zależności od spełnienia określonych warunków) mogło być przyznane bezzwrotnie.

Proces wnioskowania już się skończył, udało się przebrnąć przez wszystkie formalności, pieniądze rozdzielono w niespotykanym tempie, firmy aktywnie wydają otrzymane środki. Co dalej? Powoli zbliża się czas kontroli. Weryfikacji będą podlegać nie tylko oświadczenia wnioskodawców, sposób wydatkowania środków, ale też spełnienie przez firmę kryteriów wymaganych do otrzymania środków. Jednym słowem PFR sprawdzi, czy pieniądze nie zostały wyłudzone i czy przedsiębiorca spełnia warunki do umorzenia pomocy.

Powyższemu tematowi będzie poświęcone kolejne webinarium IFR, które odbędzie się w czwartek 15 października o godz. 11:00-12:30. Poprowadzi je Dawid Rejmer – Radca Prawny, Wiceprezes Zarządu IFR, sukcesor i partner w Kancelarii Finansowej LEX.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Dawid Rejmer – Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Sukcesor w firmie doradczej Kancelaria Finansowa LEX. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada obecnie na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych. Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.