Spotkanie mentoringowe z firmą Renex

Zapraszamy wszystkie firmy rodzinne na bezpłatne spotkanie mentoringowe we Włocławku, pt. Kształtowanie struktury przedsiębiorstwa ukierunkowanej na sukcesję rodzinną.

Podczas spotkania goście będą mieli okazję zwiedzić firmę rodzinną Renex – świetnie zorganizowanego i zaawansowanego technologicznie producenta sprzętu dla elektroników, którego właściciele dynamicznie rozwijają go już od 29 lat. Podczas zwiedzania obiektów firmy gospodarze przekażą nam też praktyczne wskazówki, z których warto korzystać, realizując innowacyjne inwestycje budowlane i sprzętowe.

Ekspertem merytorycznym spotkania będzie p. Michał Mieszkiełło z Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

To właśnie sukcesja (w tym jej ryzyka, rozwiązania prawne, finansowe i organizacyjne, modele biznesowe ukierunkowane na sukcesję itp.) jest zagadnieniem, które obecnie najbardziej zajmuje polskie firmy rodzinne stojące w obliczu nadchodzących niełatwych zmian pokoleniowych. I właśnie o tym będziemy dyskutować i uczyć się podczas spotkania dla firm rodzinnych we Włocławku.

25 kwietnia 2018 r. | godz. 11:00-15:30

RENEX (Al. Kazimierza Wielkiego 6E, Włocławek)

ZAREJESTRUJ SIĘ

Zapisy do 23 kwietnia 2018 r.

Wybrane zagadnienia, o których będziemy rozmawiać:

  • Ryzyka sukcesyjne w przedsiębiorstwie, czyli jak kwestie sukcesyjne mogą wpłynąć na główne obszary działalności przedsiębiorcy albo jego przedsiębiorstwa (jako kontrahenta, pracodawcy, kredytobiorcy, beneficjenta dotacji itp.);
  • Kwestie dziedziczenia w spółkach prawa handlowego i w działalności gospodarczej, czyli podstawowe aspekty prawne związane z możliwością przeniesienia przedsiębiorstwa lub dziedziczenia w spółce prawa handlowego oraz główne ryzyka prawne związane z możliwością kontynuacji przedsiębiorstwa;
  • Reorganizacja przedsiębiorstwa – na co zwrócić uwagę? Czyli np. zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa; zmiany treści umowy / aktu założycielskiego / statutu spółki; zabezpieczenie biegu przedsiębiorstwa i kontynuacji biznesu;  kształtowanie stosunków prawnych z podmiotami powiązanymi, podziały przedsiębiorstwa, wnoszenie wkładów w formie własności intelektualnej.

I do tego niespodzianka – wśród osób, które będą obecne na otwarciu spotkania, zostanie rozlosowana nagroda specjalna! Będzie inspirująco, miło i wesoło – zresztą jak zawsze wśród rodzinnych 🙂

Rejestrujcie się więc, przyjeżdżajcie i przekażcie to zaproszenie także innym firmom rodzinnym – bo spotkanie ma służyć także wzajemnemu poznaniu się, wymianie doświadczeń oraz integracji środowiska firm rodzinnych, których w Polsce jest niemal 70%!

Zapraszamy i do zobaczenia we Włocławku!

A tych, którym będzie mało, zapraszamy do kontynuowania rozmów podczas przepysznego obiadu w restauracji Portofino należącej do Renex (płatne osobno w restauracji).


  • Uczestnicy: spotkanie przeznaczone jest WYŁĄCZNIE dla firm rodzinnych – dla ich właścicieli, sukcesorów oraz członków rodziny właścicielskiej (firma rodzinna to biznes, w którym pracuje co najmniej 2 członków rodziny i jednocześnie ta rodzina posiada w niej większość udziałów lub jest firmą przejętą przez kolejne pokolenie biznesowe).
  • Koszt: BEZPŁATNE – w ramach cyklu spotkań dla firm rodzinnych, w których odwiedzamy się nawzajem, poznajemy i wymieniamy doświadczeniami.
  • Rejestracja: poprzez formularz dostępny tutaj
  • Organizator: Koło Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Kancelaria Ożóg Tomczykowski, Darpol sp. z o.o. sp.k., Renex.
  • Partner: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
Uwaga! Członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych mają możliwość podczas spotkania bezpłatnie wystawić swój roll-up reklamowy. Te osoby prosimy o przybycie min. 10 minut wcześniej.