Tutaj mieszkam | Najnowsza książka Alicji Wejner

Drodzy Rodzinni, serdecznie polecamy najnowszą książkę Alicji Wejner – członkini naszego Stowarzyszenia. „Tutaj mieszkam” to niezwykła książka dla dzieci w wieku 4-8 lat o empatii, o geografii i ekologii oraz o uważności na drugiego człowieka, ale też na zwierzęta, rośliny i całą planetę.

Z tej książki dziecko dowie się, że adres zamieszkania człowieka pozwala odnaleźć go zarówno w konkretnej miejscowości, jak i w regionie, w kraju, na kontynencie oraz we wszechświecie. Dowie się też, że każdy człowiek jest odrębną i bardzo złożoną, niczym planeta, całością. Że wrażliwość i wyobraźnia nie tylko ułatwiają rozumienie otaczającego świata, ale też pozwalają zmieniać rzeczywistość na lepsze.

Rozdziały ułożone są w logiczny ciąg i każdy jest w dużej mierze zamkniętą opowieścią. To pozwala pokazywać dziecku świat od szczegółu do ogółu lub od ogółu do szczegółu – w zależności od potrzeb, percepcji dziecka oraz zamiarów nauczyciela czy rodzica w danym momencie.

Zachęcamy do lektury!

Tutaj mieszkam” jest atrakcyjnym narzędziem edukacyjnym, wspomagającym nauczycieli. Jest też znakomitym pomysłem jako nagroda dla uczniów w konkursach lub na zakończenie roku szkolnego. Książka jest wysoko oceniana przez nauczycieli, spełnia założenia podstawy programowej, jest rekomendowana przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.


Zamawiając bezpośrednio w wydawnictwie Jagoda powyżej 20 egzemplarzy zyskują Państwo możliwość negocjacji cen. Zamówienia można składać pisząc na adres: [email protected]


Tutaj mieszkam”, tekst Alicja Wejner, ilustracje Jolanta Czarnecka, Wydawnictwo Jagoda 2021 r., ISBN 978-83-948932-5-5, format 20×26 cm, kreda, 40 stron, cena 25 zł/egz.