Ustawa o zarządzie sukcesyjnym – śniadanie prasowe

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych
serdecznie zaprasza na śniadanie prasowe z Podsekretarzem Stanu Mariuszem Haładyjem
Przedsiębiorcy i ich rodziny będą bezpieczniejsi!
Ustawa o zarządzie sukcesyjnym


  • Termin: 21 sierpnia 2017 (poniedziałek) o godz. 10:00
  • Miejsce: “Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych”, znajdujący się na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy,  przy ul. Brackiej 25 w Warszawie

Dzisiaj, o ile wcześniej przedsiębiorca nie przekaże swojej firmy sukcesorom przez śmiercią, to firma faktycznie umiera wraz z nim. Negatywne skutki dotykały wszystkich: wszystkie umowy są natychmiast rozwiązywane, bo jedna strona nie żyje. Nim minie czas od otwarcia spadku do jego skutecznego przyjęcia mogą minąć miesiące lub lata. W tym czasie firma może popaść w ruinę. Zarząd sukcesyjny ma umożliwić rodzinie przedsiębiorcy tymczasową kontynuację działalności przedsiębiorstwa na prawie niezmienionych zasadach mimo śmierci właściciela. To duża zmiana!

Projekt zmian zgłasza Ministerstwo Rozwoju. Jest on poddany szerokiej konsultacji społecznej i oprócz treści nowej, obszernej ustawy dokonuje odpowiednich zmian w 25 innych ustawach. Liczy 67 artykułów, z czego 40 jest całkiem nowych, a reszta dokonuje zmian w dotychczasowym prawie i wprowadza nowe regulacje od 1 stycznia 2018.

Inicjatywa Firm Rdzinnych od ponad roku aktywnie uczestniczy w pracach nad projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym zmierzającym do usunięcia barier prawnych utrudniających zarządzanie przedsiębiorstwami w razie śmierci przedsiębiorców.

Wśród prelegentów
foto-os-150x150-haladyj Mariusz Haładyj
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju
foto-os-150x150-tbudziak
Tomasz Budziak
Wiceprezes Stowarzyszenia IFR, Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych
foto-os-150x150-akrause Adam Krause
Radca prawny, założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii KRAUSE LEGAL, Członek Zarządu IFR
foto-os-150x150-zrekosz Zofia Rekosz
Współwłaścicielka Biura Rachunkowego Azyl, Miłośniczka prawa podatkowego
foto-os-150x150-akosil Anna Kosil-Jarząbek
Kancelaria Adwokacka KOSIL, Członek Stowarzyszenia IFR

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o potwierdzenie przybycia:

[email protected], tel 667 755 766