V Europejski Kongres Finansowy, Sopot 22–24 czerwca 2015

sopot-topbanner

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się pod patronatem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych:  V Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie w dniach 22-24 czerwca 2015. Tegoroczny Kongres Patronatem Honorowym objął Donald Tusk – Przewodniczący Rady Europejskiej, a tematem wiodącym jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa”.

sopot -logo-ekf-2015V Europejski Kongres Finansowy odbywa się w szczególnym dla Europy czasie, gdy po ponad dwudziestu latach geopolityka „wróciła” do gospodarki. W czasie, w którym działania podejmowane w poszczególnych krajach i w całej Unii okażą się praktycznym sprawdzianem solidarności i integracji europejskiej wobec kryzysu bezpieczeństwa. Czy wypracowane i sprawdzone przez lata mechanizmy i procedury, a także stabilność, innowacyjność i solidarność w Unii Europejskiej wystarczą wobec ryzyk drugiej dekady XXI wieku? Z tych powodów debata inaugurująca Kongres dotyczyć będzie naprawy strefy euro oraz nadziei i wyzwań związanych z Unią Rynków Kapitałowych i Unią Energetyczną.

Podczas sesji plenarnej otwierającej Kongres wystąpienie pt. „Hazard moralny na rynkach finansowych” wygłosi Pan Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego.

Szczególnej uwadze polecamy również debaty:

  • Rola innowacyjności w zarządzaniu wartością przedsiębiorstwa
  • Długoterminowe oszczędności czy wzrost konsumpcji – na czym oprzeć rozwój gospodarczy?
  • Jak zdobyć i właściwe wykorzystać wiedzą o kliencie?
  • Wysokie oprocentowanie depozytów czy niskie kredytów – co wolimy?
  • Adaptacja do zmian klimatu – wyzwania dla miast, rządu i gospodarki

22 czerwca zapraszamy na wieczór kongresowy współorganizowany przez miasto Sopot na terenie Sopockiego Hipodromu – nowoczesnego obiektu jeździeckiego, którego tradycja sięga lat siedemdziesiątych XIX wieku.

Kongres zakończą: ogłoszenie Rekomendacji oraz debata oksfordzka „Bez imigracji Europa zginie”.

W Europejskim Kongresie Finansowym co roku uczestniczy ponad 1000 przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, biznesu, świata akademickiego, mediów oraz polityków

Koszt uczestnictwa w V Europejskim Kongresie Finansowym wynosi 3500 zł plus 23% VAT. (Członkom stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych przysługuje 40% rabat)

W formularzu rejestracyjnym w części „status uczestnika” prosimy wybrać opcję: „organizacje współpracujące” i wpisać hasło ifr.

 

Więcej informacji na stronie Kongresu: www.efcongress.com    

 

Kontakt w sprawie rejestracji:

Monika Hommel
tel. 58/ 524 49 42
e-mail: [email protected]