Webcast EY z serii EY TV: Firmy rodzinne w czasach turbulencji

Szanowni Państwo, w imieniu EY, kancelarii EY Law oraz stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych serdecznie zapraszamy do rejestracji na webcast „Firmy rodzinne w czasach turbulencji”, który odbędzie się 9 grudnia br. w godz. 13:00 – 14:00.

Skala turbulencji spowodowanych pandemią COVID-19 wpływa w większym stopniu na działalność firm rodzinnych niż kiedykolwiek wcześniej. Oddziaływanie to jest wzmocnione przez dynamicznie zmieniające się przepisy prawno-podatkowe. Nowe warunki ekonomiczne i zachowania społeczne zmuszają firmy do przyśpieszonej transformacji technologicznej. Na to wszystko nakłada się osłabiająca się gospodarka i widmo coraz większych zatorów płatniczych. Dla wielu firm wyzwaniem staje się utrzymanie ciągłości operacyjnej i płynności finansowej.

Podczas webcastu odpowiemy na pytania:

  1. Gdzie szukać oszczędności podatkowych?
  2. Jakie mechanizmy prawne mogą pomóc w zachowaniu płynności finansowej?
  3. Jak zabezpieczyć się przed kluczowymi osobistymi ryzykami w obszarze podatków?
  4. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby transformacja technologiczna naszej firmy pozwoliła nam zachować ciągłość operacyjną?

Podczas webcastu skupimy się na kwestiach płynności, wskazując jak szukać oszczędności podatkowych i jakie mechanizmy prawne rozważyć, aby zabezpieczyć się przed niewypłacalnością swoich kontrahentów. Wskażemy też na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z bankiem celem pozyskania, czy przedłużenia kredytu, leasingu czy faktoringu. Podczas webcastu przeprowadzimy Państwa również przez najlepsze praktyki wdrażania systemów IT, tak aby ich stosowanie w Państwa firmie było zgodne z przepisami i nie naruszało praw osób trzecich oraz pracowników.

Swoją wiedzą podzielą się z Państwem doradcy prawni z kancelarii EY Law – Zuzanna Zakrzewska oraz Magdalena Kasiarz, doradca podatkowy z EY – Łukasz Michnik oraz zaproszony gość Krzysztof Ogorzałek, członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, współtwórca, wiceprezes zarządu w firmie rodzinnej JMK Computerate, która od 2006 roku specjalizuje się w tworzeniu systemów informatycznych oraz usługach IT dla branży prawnej, finansowej oraz zarządców nieruchomości.

Webcast organizowany przez EY, kancelarię EY Law oraz stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu.

WEŻ UDZIAŁ W WYDARZENIU