Webinarium LCK #14 | Jak robić mniej i więcej zarabiać? Metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa

Serdecznie zapraszamy na #14 webinarium dla uczestników projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Webinarium organizowane jest w ramach projektu we współpracy z firmą doradczą ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

  • Temat: Jak robić mniej i więcej zarabiać – czyli metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa
  • Termin: 24 marca 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Jednym z głównych celów działalności gospodarczej jest generowanie zysków dla jej właścicieli. Rozwijając przedsiębiorstwo często zwiększamy ofertę, ale nie zawsze kontrolujemy rentowności poszczególnych produktów. Przeprowadzenie analizy w tym zakresie jak i wdrożenie podstawowych narzędzi controllingu pozwala na zbudowanie pełnego obrazu działalności przedsiębiorstwa i znalezienie tych obszarów, które angażują nasze zasoby, a nie generują odpowiedniego zysku. W odpowiedzi na powyższe, w ramach spotkania omówimy podstawowe metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa, których wdrożenie pozwoli na poprawę efektywności działania przedsiębiorstw.

Prowadzący: Artur Siwek – od ponad 15 lat związany z doradztwem biznesowym opartym o pozytywne relacje z szerokim gronem przedsiębiorstw. Makler Papierów Wartościowych, Certyfikowany Księgowy, rzeczoznawca Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Częstochowie. Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Częstochowie. Członek Klubów Biznesu Raków Częstochowa oraz Skra Częstochowa. Doradca Zarządów Spółek, Członek Rady Nadzorczej Spółki notowanej na GPW. Współpracownik Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Częstochowskiej. Ekspert w zakresie pozyskiwania finansowania przedsiębiorstw, w tym w zakresie pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej. Uczestniczył w realizacji projektów o wartości ponad 350 milionów złotych. W przeszłości Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Sp. z o.o. Prywatnie tata siedmioletniej Emilii, pasjonat sportu i dobrej muzyki.

Zapraszamy na niezwykle ciekawy i dynamiczny webinarium dedykowanym wszystkim prowadzącym biznes rodzinny!


Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Rejestracja i bezpośredni odnośnik do webinarium na ClickMeeting
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

#LCK – to projekt dedykowany przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raporty i materiały wideo na portalu: www.firmyrodzinne.eu


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”