Jak chronić majątek spółki komandytowej i utrzymać jej konkurencyjność w obliczu zmian prawnych | Webinarium IFR

Zapraszamy na webinarium IFR organizowane wspólnie z firmą Solutiondone pt. “Jak chronić majątek spółki komandytowej i utrzymać jej konkurencyjność w obliczu zmian prawnych”, które odbędzie się we wtorek 15 grudnia 2020 roku o godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzą Arkadiusz Lament – ekspert i partner Solutiondone oraz Paweł Tomaszewski – doradca podatkowy, ekspert i partner Solutiondone. Moderować webinarium będzie Agata Hagno – członek zarządu IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Celem webinarium jest prezentacja pakietu możliwości zmian strukturalnych dla spółek komandytowych (Sp.k.), nie tylko w oparciu o aspekty gospodarczego prawa krajowego, ale i międzynarodowego. Prezentacja owego pakietu możliwości zmian, pogłębia świadomość w zakresie dostępnych narzędzi i mechanizmów oraz ich użycia, które przekładają się na realne korzyści, w odróżnieniu od informacji spotykanych w mediach (np. “korzyści” z przekształcenia Sp.k. na Sp.j.).

Najczęstsze zapytania przedsiębiorców, z którymi się spotykają się eksperci Solutiondone, podzieliliśmy na trzy bloki tematyczne, w myśl reguły, od ogółu do szczegółu, czyli:

  1. Dlaczego przekształcenie celem uniknięcia podwójnego opodatkowania Sp.k. w Sp.j, jest błędem prawnym, w powiązaniu z pełną odpowiedzialnością fiskalną? Alternatywy dla Sp.k.?
  2. Realne narzędzia i mechanizmy służące do utrzymania konkurencyjności podatkowej Sp.k. na rynku krajowym i zagranicznym.
  3. Jak zabezpieczyć (ochronić) majątek firmowy (Sp.k.) i osobisty (jej właściciela), pod kątem prawnym i finansowym, w ramach przepisów gospodarczego prawa krajowego i międzynarodowego.

Pierwszy blok tematyczny jest tzw. “gorącym” tematem i stoi w opozycji do rozwiązań czytanych w mediach branżowych. Będzie on mocną alternatywą do “mainstreamowego” trendu eksperckiego, przekształcenia sp. komandytowej w sp. jawną.

Udział w webinarium jest jak zawsze bezpłatny. Wszyscy uczestnicy będą mogli na żywo zadawać pytania. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Arkadiusz Lament – Ekspert i Partner Solutiondone (współwłaściciel i ekspert zagranicznej kancelarii prawno-finansowej). Specjalizujący się w międzynarodowym prawie gospodarczym. Znawca od strony praktycznej stosowania prawodawstwa europejskiego w obrocie gospodarczym. Posiadający doświadczenie w obsłudze prawnej i prowadzeniu podmiotów brytyjskich oraz ich oddziałów na terenie Polski od 2009r. Ukończone studia podyplomowe z zakresu analizy i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Gwarantuję profesjonalne doradztwo i nadzór prowadzonych czynności poparte wieloletnim doświadczeniem.

Paweł Tomaszewski – Ekspert i Partner Solutiondone, (właściciel licencjonowane biura doradcy podatkowego). Doradca Podatkowy nr 12709, Mediator Sądowy wpisany na listę przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku i Słupsku, absolwent wydziałów prawa UG, UMK, UW (studia podatkowe pod kierownictwem prof. W. Modzelewskiego), 7 lat pracy w administracji publicznej (ZUS), od 2007 – praca w podatkach – od 2013 roku na własny rachunek, rozpoczęty doktorat z Prawa Finansowego “Opodatkowanie aktywów cyfrowych”. Obszar działania: podatek VAT, podatek CIT; transgraniczne przekształcenia spółek; międzynarodowe opodatkowanie aktywów cyfrowych; międzynarodowe planowanie podatkowe.

O PARTNERZE – SOLUTIONDONE

Kancelaria prawno-finansowa – Partner Solutiondone, odpowiedzialny za podmioty zagraniczne. Działa na polsko-brytyjskim rynku od ponad dekady. Kancelaria proponuje kompleksową obsługę przedsiębiorstwa, zarówno po stronie brytyjskiej, jak i polskiej. Zatrudnia najlepszych specjalistów (księgowych, doradców podatkowych, prawników ) i dzięki doświadczeniu dokładnie znam polskie i brytyjskie realia podatkowe oraz prawne. Pomaga krajowym i zagranicznym firmom w redukcji obciążeń podatkowych i pełnym zabezpieczeniu majątku firmowego i osobistego. Świadczy kompleksowe usługi dla małych, średnich i dużych firm, o różnych formach prawnych, a także zróżnicowanych profilach działalności.

Licencjonowane biuro doradcy podatkowego – Partner Solutiondone, odpowiedzialny za podmioty krajowe i obsługę podmiotów zagranicznych na terenie kraju. Działa od dekady na rynku krajowym, w obszarze restrukturyzacji firm w ujęciu podatkowym, z udziałem podmiotów krajowych i zagranicznych. M.in. specjalizuje się w zakładaniu i obsłudze księgowo-podatkowej SPV. Tworzy rozwiązania w zakresie planowania podatkowego, przy współpracy z kancelariami prawnymi i podatkowymi w Genewie i Londynie oraz na Cyprze. Obsługuje podmioty krajowych w zakresie księgowo-podatkowym, z elementami kadrowo-płacowymi.