Jak efektywnie lokować pieniądze firmowe i prywatne w obecnej sytuacji rynkowej? | Webinarium IFR

Pomimo ostatniej podwyżki stóp procentowych oprocentowanie depozytów banków dla klientów indywidualnych, a tym bardziej dla podmiotów gospodarczych jest na bardzo niskim, a niekiedy wręcz “zerowym” poziomie. Rodzi się więc pytanie, czy przy niskich poziomach oprocentowania lokat proponowanych przez banki, wysokiej inflacji znacznie przewyższającej oprocentowanie depozytów można zyskownie lokować środki prywatne i firmowe. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań można znaleźć takie, które w odpowiadają nam pod względem oczekiwanych zysków, płynności środków i poziomu bezpieczeństwa powierzonych pieniędzy.

Wspólnie z członkiem IFR, rodzinną firmą inwestycyjną MM Prime TFI S.A. zapraszamy na webinarium pt. “Jak efektywnie lokować pieniądze firmowe i prywatne w obecnej sytuacji rynkowej?”, które odbędzie się w czwartek 2 grudnia 2021 roku o godz. 11:00.

Podczas spotkania Seweryn Masalski (Dyrektor Inwestycyjny MM Prime TFI S.A.) opowie o inflacji, stopach procentowych i ich wpływie na wysokość oprocentowania depozytów dostępnych w bankach. Omówi również spojrzenie na rynek nieruchomości jako jednej z form lokowania nadwyżek finansowych. Przedstawi także informacje o rynku obligacji skarbowych i funduszy inwestycyjnych, jako popularnych formach wybieranych zarówno przez klientów indywidualnych, jak również instytucjonalnych.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Seweryn Masalski – doświadczony zarządzający funduszami, specjalista w dziedzinie zarządzania ryzykiem, związany z rynkiem kapitałowym od blisko 10 lat. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2009 – 2011 pełnił funkcję analityka i zarządzającego w Otwartym Funduszu Emerytalnym Polsat z aktywami na poziomie ponad 2 mld PLN. W latach 2011-2014 odpowiadał za fundusz akcyjny i pieniężny w Superfund TFI osiągając jedne z najlepszych wyników w Polsce i wielokrotnie plasując fundusze w pierwszym kwartylu wśród wszystkich funduszy porównywalnych dostępnych na rynku. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego.