Jak NIE trafić na celownik UOKiK? Czyli prawo konkurencji i kontrole UOKiK z perspektywy przedsiębiorcy | Webinarium IFR

W ostatnim czasie co raz częściej słyszymy medialne doniesienia o nowych kontrolach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, głośnych postępowaniach sądowych oraz karach nałożonych na znane firmy. Większość z tych spraw dotyczy naruszeń prawa antymonopolowego przez przedsiębiorców, a także ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Postanowiliśmy zgłębić ten temat oraz pokazać na co każdy przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę, jakie środki zaradcze można podjąć już teraz, a także o czym warto wiedzieć i pamiętać, aby nie stać się obiektem kontroli UOKiKu.

Wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy – zapraszamy na webinarium pt. „Jak nie trafić na celownik UOKiK? Czyli prawo konkurencji i kontrole UOKiK z perspektywy przedsiębiorcy”, które odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2023 roku w godz. 11:00-12:30. Wydarzenie poprowadzą Robert Mikulski (radca prawny i partner zarządzający BRILLAW) oraz Karolina Klimek-Kaźmierczyk (radca prawny w BRILLAW). Moderować spotkanie będzie Sebastian Margalski – członek zarządu IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Podczas webinarium dowiesz się:

  • Czym jest konkurencja?
  • Dlaczego Państwo chroni konsumentów?
  • Co reguluje prawo konkurencji i co to oznacza dla biznesu?
  • Jakie są planowane zmiany w prawie antymonopolowym?
  • Kontrola UOKiKu – co, jak i dlaczego? Jak przedsiębiorca może się przygotować?
  • Poznasz ciekawe i głośne przykłady spraw, decyzji i kar nałożonych przez UOKiK.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu ekspertów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Do usłyszenia!

PROWADZĄCY

Robert Mikulski – radca prawny, partner zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Premiera RP, Urzędzie Rady Ministrów oraz Ministerstwie Finansów. Od 2006 roku zaangażowany w kluczowe projekty modernizacyjne w Polsce współfinansowane ze środków pomocowych UE o wartości ponad 5 mld EUR. Aktywnie uczestniczy w biznesach w obszarze blockchain, IT, gier, reklamy oraz projektach rozwojowych w obszarze energetyki. Jest współautorem wielu aktów prawnych z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa finansów publicznych, prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa ochrony własności intelektualnej i prawa ochrony środowiska, a także cenionym autorem licznych publikacji w mediach i serwisach branżowych. Więcej informacji: www.brillaw.pl

Karolina Klimek-Kaźmierczyk – Radca Prawny w  Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Doradza w postępowaniach oraz sporządzaniu umów min. z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego oraz cywilnego, zajmuje się także prawem zamówień publicznych. Uczestniczyła w projektach obejmujących weryfikację dokumentacji przetargowej, zarówno po stronie zamawiającego, jak i wykonawcy. Sporządza odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej oraz skargi na orzeczenia Izby, a także reprezentuje strony w postępowaniach przed Izbą. Jest autorką publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego oraz prawa antymonopolowego i praw konsumenta. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa zamówień publicznych na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.