Kaizendo Cafe – warsztaty Hoshin Kanri

Czym jest hoshin kanri?

 1. Hoshin kanri wywodzi się japońskiej filozofii kaizen i metody lean management.
 2. Jest punktem wyjścia do tworzenia wizji, budowania i wdrożenia wykonywalnych strategii w filozofii kaizen.
 3. Siłą metody jest koncentracja na spójności wizji, misji, celów strategicznych i rocznych.
 4. Dzięki temu możliwa jest pełna koncentracja firmy na działaniach przynoszących wartość, a rezygnacja z wszystkich pobocznych aktywności.
 5. Ważnym elementem jest też zaangażowanie zespołu w proces decyzyjny, co wspiera budowanie współodpowiedzialności w firmie.
 6. Hoshin kanri umożliwia pełna kontrolę nad przygotowaniem i realizacją strategii, dziki precyzyjnym miernikom.

Kiedy warto?

 1. Chciałabyś/chciałbyś tworzyć trwale konkurencyjną firmę?
 2. Twój biznes popadł w stagnację, rynek dynamicznie się zmienia?
 3. A może widzisz, że jest za dużo rzeczy do zrobienia jednocześnie i chciałbyś ułożyć je w spójny, łatwy do monitorowania plan działania?
 4. Być może firma musi się przygotować na znaczącą zmianę?
 5. Twój zespół jest zniechęcony i nie bierze odpowiedzialności za wykonywane zadania?
 6. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub osobą decyzyjną i masz pod sobą zespół liczący przynajmniej dziesięć osób. Warsztaty są dla Ciebie.

Polecają nas:

kaizendo-cafe-elzbieta-saloni„Bardzo dobrze oceniam współpracę z Kaizendo. Wspólnie przeprowadziliśmy istotną zmianę w mojej organizacji. Zdefiniowaliśmy na nowo strategię i wokół niej zbudowaliśmy zasady nowej kultury organizacyjnej. W proces zaangażowaliśmy zespół managerów i pracowników terenowych co wzmocniło zaangażowanie zespołu w realizację przyjętych założeń. Eksperci Kaizendo to partnerzy, z którymi dobrze się pracuje.” Elżbieta Saloni, Country Head w Merial

.

kaizendo-cafe-pawel-polewicz„Uczestniczyłem w szkoleniu organizowanym przez Kaizendo. Obejmowało zagadnienia z zakresu kaizen, lean i zarządzania zmianą. Było to świetne połączenie eksperckiej wiedzy, elementów gier biznesowych i dobrej atmosfery. Zespół Kaizendo potrafił wytłumaczyć trudne zagadnienia w jasny i zrozumiały sposób. Było ciekawie i naprawdę profesjonalnie. Polecam.” Paweł Polewicz, CEO w Reef Technologies Ltd.

.

kaizendo-cafe-agnieszka-lesniewska„Z przyjemnością polecam warsztaty lean i kaizen prowadzone przez firmę Kaizendo. Warsztaty wskazują sposoby zwiększenia wartości dodanej poprzez utrzymanie uzyskanych efektów i unikanie powrotu do nieskutecznych metod działania. Warsztaty prowadzone są w przyjaznej atmosferze z interesującymi i lekkimi wtrąceniami podtrzymującymi uwagę słuchaczy. W pełni rekomenduję udział w szkoleniu.”Agnieszka Leśniewska, Product Manager Pramerica Życie TUiR SA

.

Cel:

Inicjatywa ma na celu popularyzację filozofii kaizen, narzędzi lean i pokazanie ich praktycznego wymiaru w przedsiębiorstwach w Polsce. Na najbliższym Cafe pokażemy, w jaki sposób w precyzyjny i skuteczny sposób budować strategię organizacji, dzięki metodzie hoshin kanri.

Korzyści:

1. Dowiesz się

 • Jaka powinna być dobra wizja firmy i jak ją stworzyć.
 • Jak planować cele, aby były one spójne i wspierały wizję.

2. Poznasz

 • Matrycę X Matrix praktyczne narzędzie wspierające Hoshin kanri.
 • Jak skutecznie mierzyć i zapewnić wykonalność projektów.

3. Sprawdzisz

 • Wiedzę w praktyce, podczas zadań i gier biznesowych.

4. Zobaczysz

 • W jaki sposób zaangażować zespół wokół wizji i jakie są tego korzyści.
 • Czym jest Kaizendo Café?

Kaizendo Café to cykl bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców i osób decyzyjnych. Dzięki formule warsztatowej, połączonej z elementami gier biznesowych, case studies oraz eksperckiej wiedzy zakresu kaizen, lean i zarządzania zmianą, Kaizendo Café to gwarancja dobrze wykorzystanego czasu. Każde spotkanie połączone jest z sesjami networkingowymi, dzięki czemu przedsiębiorcy, mogą wymieniać się doświadczeniami i nawiązywać cenne kontakty. Warsztaty umila świeżo zmielona kawa. Organizatorami wydarzenia są: Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Kaizendo. Patronem warsztatów jest Warszawska Izba Gospodarcza, a wsparcie medialne zapewnia portal LeanCenter.pl.

Kiedy i gdzie?

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE

Kiedy: 22 czerwca (czwartek) 2017 r. | Rejestracja od: 8:30 | Rozpoczęcie: 9:00

Gdzie: WINOSFERA, UL. CHŁODNA 31, 00-867 WARSZAWA

REJESTRACJA
ZAPROSZENIE
CASE STUDY