Kancelarie GWLAW i BRILLAW partnerami strategicznymi Stowarzyszenia IFR

Z przyjemnością informujemy, że z początkiem lutego 2021 roku Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. (GWLAW) oraz BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy sp.p. (BRILLAW) zostały partnerami strategicznymi Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) w dziedzinie prawa oraz aspektów prawnych sukcesji. Dzięki nawiązanej współpracy działania Stowarzyszenia IFR zostały wzbogacone o wiedzę ekspercką i praktyczne doświadczenie renomowanych prawników oraz doradców, specjalizujących się w doradztwie dla firm rodzinnych i ich właścicieli.

„Rozpoczęcie współpracy z kancelariami Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. oraz Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy sp.p. jest kontynuacją działań naszego Stowarzyszenia w doborze możliwie najlepszych profesjonalistów zajmujących się otoczeniem biznesu rodzinnego w Polsce. Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać do stałej współpracy ludzi, którzy współtworzą realne rozwiązania dla firm rodzinnych. Nasi nowi Partnerzy tworzyli dla dużych firm rodzinnych np. fundacje rodzinne za granicą, a dla średnich i małych szereg rozwiązań w Polsce (np. przekształcanie spółek, wsparcie sukcesyjne). Ważnym kryterium było dla nas zaangażowanie w codzienne życie firm rodzinnych. Nasi Partnerzy nie tylko zajmują się tematami prawnymi. Zarówno mecenas Piotr Grabowski jak i mecenas Robert Mikulski są ludźmi kreującymi współpracę, dzięki czemu wielu przedsiębiorców nawiązało nowe relacje biznesowe w Polsce i za granicą. Wierzę, że nasza współpraca przyniesie nie tylko realne walory edukacyjne, lepszą legislację, wsparcie w prowadzeniu firm rodzinnych naszym Członkom, ale także nowe relacje biznesowe.” – komentuje podpisanie umowy Krzysztof Ogorzałek – członek zarządu stowarzyszenia IFR.

Przedstawiciele kancelarii – Piotr Grabowski (radca prawny, wspólnik zarządzający w GWLAW) oraz Robert Mikulski (radca prawny, partner zarządzający w BRILLAW) dodają: „Wspólnie możemy więcej! Nasza współpraca z IFR dedykowana właścicielom firm rodzinnych przyniesie wymierne korzyści dla ich biznesów. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Propagowanie informacji o tym, jak firmy rodzinne są ważne dla polskiej gospodarki oraz tworzenie sprzyjających do rozwoju firm rodzinnych rozwiązań prawnych, w tym polskiej fundacji rodzinnej, jest naszym celem. Wsparcie przedsiębiorców rodzinnych i praca z właścicielami tych firm jest dla nas jednocześnie wyzwaniem i nauką. Korzystajmy z wieloletniego doświadczenia firm rodzinnych.”


Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. to zespół doradców prawnych posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku usług prawniczych. Kancelaria skupia swoją działalność w obszarze przedsiębiorczości prywatnej, w tym rodzinnej. Prawnicy doradzają w procesach sukcesyjnych i planowania sukcesyjnego, jak również w procesach inwestycyjnych, przekształceń, połączeń czy przejęć. Specjalizują się w zakresie prawa spółek, prawa papierów wartościowych i rynku kapitałowego, prawa bankowego i finansowego, prawa nieruchomości oraz prawa własności intelektualnej. Dostarczają kompleksowe rozwiązania prawne dla przedsiębiorców zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. Więcej informacji na: www.gwlaw.pl Zespół prawników kancelarii prowadzi blogi: www.rodzinywbiznesie.pl oraz www.crisislaw.pl

BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy sp.p. Pod szyldem Brillaw, od 2000 roku od ponad 20 lat dostarczamy z pasją i zaangażowaniem wsparcie prawne dla naszych Klientów. Wierzymy jako zespół, że to co z determinacją robimy, pozwała zmieniać status quo, myślenie ludzi i świat wokół nas na lepsze, załatwiając zarówno małe, jak i duże sprawy. Działamy wszędzie tam, gdzie są nasi Klienci i gdzie potrzebują naszego wsparcia. Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, w tym z wieloletnim doświadczeniem biznesowym, doskonale przygotowanych do realizowania kompleksowej obsługi prawnej, dla każdego rodzaju aktywności. Czujemy potrzebę czynić coraz bardziej zrozumiałym i powszechnym nasze usługi, popularyzując zarówno wiedzę w tym zakresie i jak i doradzając w budowaniu nowych, społecznie odpowiedzialnych modeli biznesowych. Działając nieszablonowo, oferujemy naszym Klientom innowacyjne wsparcie w prowadzonych przez nas sprawach, dzięki czemu obsługiwani przez nas Klienci zawsze dostają lub dostarczają swoim klientom to, czego potrzebują, w tym także w zasięgu międzynarodowym, z uwagi na to, że Kancelaria jest częścią międzynarodowej grupy TCM – światowego lidera w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, zarządzaniu wierzytelnościami i ich windykacji. Szczegóły na: www.brillaw.pl


Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) powstało w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy osób, reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. IFR jest największą i najstarszą organizacją reprezentującą środowisko firm rodzinnych, zrzeszającą około 500 przedsiębiorców z całej Polski, którzy reprezentują blisko 600 firm zatrudniających prawie 27 500 pracowników z obrotem ponad 7,5 mld. Misją Stowarzyszenia jest wspieranie wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych. Jednym z głównych celów jest integracja i wymiana doświadczeń środowiska, w tym promowanie filozofii oraz utrzymania dziedzictwa przedsiębiorczości w rękach kolejnych pokoleń.