Nagranie webinarium | Fundacja rodzinna – czy to rozwiązanie jest dobre dla mojej firmy?

Drodzy Przedsiębiorcy, wracamy z nagraniem drugiego webinarium IFR w ramach konsultacji społecznych projektu ustawy o Fundacji Rodzinnej pt. “Fundacja rodzinna – czy to rozwiązanie jest dobre dla mojej firmy?“, które odbyło się 7 kwietnia 2021 roku.

Podczas webinarium odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologiidr Marka Niedużaka (Podsekretarz Stanu w MRPiT), Grzegorza Płatka (Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych) i Katarzyny Skrzek (Radca Prawny w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych), a także Piotra Grabowskiego (Radca Prawny, Wspólnik Zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych) oraz Sławomira Łobody (Wiceprezes Zarządu LPP S.A.). Wydarzenie poprowadzili wiceprezesi zarządu IFR – Tomasz Budziak i Dawid Rejmer.

Wydarzenie zaczęliśmy od krótkiego przedstawienia przez ekspertów MRPiT genezy wypracowania polskiej ustawy o Fundacji Rodzinnej oraz jej głównych założeń. Następnie proponowane przez resort gospodarczy rozwiązania skonfrontowaliśmy z opinią i wizją przedsiębiorców i ekspertów zawodowo zajmujących się sukcesją w firmach rodzinnych. Na koniec prelegenci odpowiedzieli na pytania uczestników webinarium. Dyskusja odbyła się na wysokim poziomie merytorycznym, a różnorodność poglądów potwierdza potrzebę dialogu i konsultacji podczas wypracowywania ostatecznej wersji ustawy.

Zachęcamy do oglądania!


Przy okazji jeszcze raz zachęcamy do wypełnienia ankiety IFR, w której zawarliśmy szereg pytań dot. kluczowych i kontrowersyjnych obszarów projektu ustawy o Fundacji Rodzinnej. Wypełnienie ankiety nie potrwa dłużej niż 5 minut.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]