Nagranie webinarium | Handel międzynarodowy oraz cło – co muszą wiedzieć polskie firmy rodzinne?

Publikujemy nagranie wspólnego webinarium IFR i Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (partner strategiczny IFR) pt. “Handel międzynarodowy oraz cło – co muszą wiedzieć polskie firmy rodzinne?“, które odbyło się 15 lipca 2021 r. Wydarzenie poprowadzili: Łukasz Grabowski – zastępca dyrektora Centrum Eksportu w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Maria Drwięga – ekspert z zakresu handlu zagranicznego oraz Robert Domalski – ekspert z zakresu handlu zagranicznego. Moderował webinarium Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

Podczas webinarium poruszono prawne i celne aspekty dotyczących międzynarodowej wymiany towarowej. Kompleksowo przedstawiono znaczenie i korzyści wynikającymi z prawidłowego zastosowania międzynarodowych porozumień o wolnym handlu. Eksperci GWLAW i PAIH opowiedzieli także o znaczeniu pochodzenia towaru, preferencyjnym i niepreferencyjnym pochodzeniu towaru, wymaganiach do świadectwa pochodzenia, regułach pochodzenia, klasyfikacji towarów, audycie celnym organizacji, a także Harmonized Tariff Schedule (HTS). Poniżej załączamy prezentację z wydarzenia oraz jego nagranie.

Zachęcamy do oglądania!


Na prośbę naszego partnera strategicznego przekazujemy również broszurę informacyjną o zarządzaniu handlem zagranicznym. Zachęcamy serdecznie do kontaktu z zespołem ds. cła i handlu międzynarodowego GWLAW. Jeszcze raz dziękujemy za udział oraz aktywność! Zapraszamy również do udziału w naszych kolejnych wydarzeniach.

Prezentacja – Handel międzynarodowy oraz cło [PDF] Pobierz
Broszura – Zarządzanie handlem zagranicznym [PDF] Pobierz

Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]