Zatrudnienie menedżera. Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwą konkurencją? | Webinarium IFR

Zatrudnienie menedżera w firmie rodzinnej to poważna sprawa. Poza oczywistymi nadziejami związanymi z taką współpracą, jak np. rozwój firmy albo odciążenie od pracy i więcej czasu dla rodziny, pojawiają się nowe ryzyka. Trzeba takiemu menedżerowi udostępnić wrażliwe, kluczowe informacje o biznesie, poznać go z klientami i dostawcami. Z czasem będzie wiedział o naszym biznesie wszytko. Będzie znał wszystkie mocne i słabe strony naszej firmy. Będzie nawet wiedział o tym, o czym sami wolelibyśmy nie wiedzieć.

Co będzie stało na przeszkodzie, by ten menedżer nie otworzył takiego samego biznesu, albo by nie przeszedł do konkurencji? Zaufanie? Zaufanie jest podstawą współpracy, ale samo zaufanie nie wystarczy. Również tak zwany “gentleman’s agreement ” niewiele daje, bo jak pokazuje życie, pod koniec współpracy dżentelmenów jest dużo mniej, niż na początku.

Plan podróżowania po świecie i sprawdzania online, czy wszystko w firmie jest dobrze, chociaż bardzo kuszący i być może możliwy, jest zatem bardzo ryzykowny. Może się okazać, że nie ma do czego wracać.

Jak zatrudnić menedżera i zabezpieczyć swoją firmę przed takimi ryzykami, opowie podczas naszego kolejnego webinarium Robert Solga – radca prawny, ekspert w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie informacji biznesowych. Webinarium odbędzie się w czwartek 5 sierpnia 2021 r. o godz. 11:00-12:30, a moderować je będzie Agata Hagno – członek zarządu IFR.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

W trakcie webinarium poruszymy m.in. następujące kwestie:

  • Ryzyka związane z zatrudnieniem menedżera.
  • Najczęstsze przykłady nieuczciwej i uczciwej konkurencji ze strony byłych menedżerów.
  • Jak zabezpieczyć się w relacjach z menedżerem.
  • Prawne możliwości obrony w razie nieuczciwej konkurencji ze strony menedżera.

Udział w webinarium jest jak zawsze bezpłatny. Wszyscy uczestnicy będą mogli na żywo zadawać pytania. Transmisja online odbędzie się przez platformę ClickMeeting.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

PROWADZĄCY

Robert Solga – radca prawny, specjalizuje się w ochronie firm przed nieuczciwą konkurencją, w tym ze strony pracowników, menedżerów i wspólników, pomaga wspólnikom zakładać, rozwiązywać i przekształcać firmy, doradza przy występowaniu wspólników ze spółek, sprzedaży udziałów lub przedsiębiorstw, reprezentuje spadkobierców wspólników, prowadzi spory sądowe. Jest wspólnikiem w kancelarii Robert Solga i Wspólnicy, prowadzi blog i podcast prawniczy tajemnica-przedsiebiorstwa.pl. Profil na LinkedIn.