Nagranie webinarium | Jak LEAN może pomóc w sukcesji?

Zamieszczamy nagranie szóstego wspólnego webinarium IFR i firmy doradczej Lean To Win pt. “Jak LEAN może pomóc w sukcesji? Webinar mentoringowo-dyskusyjny dla firm rodzinnych“, które odbyło się 13 października 2022 roku. Wydarzenie poprowadził Andrzej Krótki (prezes Lean To Win, konsultant strategiczny lean), a moderował spotkanie Dawid Rejmer (członek IFR, radca prawny, sukcesor w Kancelarii Finansowej LEX).

Podczas webinarium omówiliśmy pytania związane z wykorzystaniem LEAN w sukcesji. Z jednej strony ekspert (Andrzej Krótki) opowiedział o tym jak lean management może pomóc firmie rodzinnej w przeprowadzeniu tej zmiany, z drugiej zaś strony – sukcesor (Dawid Rejmer) na bazie swojego doświadczenia dopytywał się o szczegóły ważne z perspektywy biznesowej. Jak przekonać rodziców i starszych dyrektorów, że warto spróbować działać zgodnie z filozofią lean? Czy czas sukcesji to na pewno dobry moment na wdrożenie kolejnej nowości do firmy, jaką jest lean management? Jak rozpocząć zarządzanie poprzez wskaźniki i jak rozmawiać o nich z pracownikami? Na te i inne pytania usłyszycie odpowiedź oglądając nagranie webinarium.

Sporo wiedzy, praktycznych wskazówek oraz prawdziwych case’ów przepracowanych z innymi firmami rodzinnymi. Zachęcamy do obejrzenia!

Zapraszamy także do bezpłatnego korzystania z materiałów i wiedzy dostępnej na stronach internetowych Lean To Win. W pierwszej kolejności polecamy pobrać Kompas Efektywnego Zarządzania dla Sukcesorów, Właścicieli i Managerów – badanie z odpowiedziami typu tak/nie, które pozwoli sprawdzić Twój poziom zaawansowania i efektywności zarządzania.

Dodatkowo poniżej znajdziecie prezentacje wykorzystywane podczas spotkania oraz plik z przydatnymi linkami (artykuły i webinarach do zapoznania się w wolnym czasie).

Prezentacja – Jak LEAN może pomóc w sukcesji? [PDF] Pobierz
Prezentacja – Jak poprawiliśmy efektywność w firmie rodzinnej o 32% [PDF] Pobierz
Broszura – Przydatne informacje Lean To Win [PDF] Pobierz

Jeszcze raz dziękujemy za udział oraz aktywność!

Zapraszamy również do udziału w naszym kolejnym wydarzeniu: Innowacja sposobem na trudne czasy? – czwartek 27 października, godz. 11:00-12:30 – poprowadzi je Zuzanna Mikołajczyk (wizjonerka, innowatorka i strateg innowacji, założycielka Know.How.Match.), a moderować będzie Sebastian Margalski – członek zarządu IFR. Szczegóły i rejestracja…


Zapraszamy także do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]