Nagranie webinarium | Kto, kiedy, po co i dlaczego? – Sygnaliści. Oswajamy projekt ustawy i obowiązki pracodawcy

Z przyjemnością publikujemy nagranie webinarium pt. “Kto, kiedy, po co i dlaczego? – Sygnaliści. Oswajamy projekt ustawy i obowiązki pracodawcy” zorganizowanego wspólnie z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych (partner strategiczny IFR) w dn. 13 stycznia 2022 roku. Spotkanie poprowadziła dr hab. Magdalena Błaszczyk – adwokat w GWLAW, a moderowała Mariola Grodnicka (członek IFR, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.).

Podczas webinarium dowiedzieliśmy się kiedy można się spodziewać wejścia w życie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa tzw. sygnalistów, a także na ile projekt ustawy może być uznawany za miarodajną podstawę prac „wdrożeniowych”. Poznaliśmy jakie naruszenia prawa są objęte zakresem ustawy mogą być „sygnalizowane” w zgłoszeniach, co to znaczy zgłoszenie wewnętrzne, zgłoszenie zewnętrzne i ujawnienie publiczne.

Ekspert naszego partnera opowiedziała również kto i kiedy musi wprowadzić wewnętrzną procedurę regulamin zgłoszeń wewnętrznych oraz jakie elementy musi, a jakie może zawierać taka procedura. Na koniec usłyszeliśmy kto powinien odpowiadać za obsługę zgłoszeń wewnętrznych, czy warto wprowadzać taką procedurę, jeśli nie mamy obowiązku jej wprowadzenia. Prezentację z webinarium załączamy poniżej.

Zachęcamy do oglądania!


Prezentacja – Kto, kiedy, po co i dlaczego? Sygnaliści [PDF] Pobierz

W imieniu naszego Partnera zachęcamy także do przeczytania artykułu nt. ustawy o sygnalistach oraz zapraszamy do udziału w kolejnych naszych webinariach: [Kalendarz]