Nasza krew pomaga | Ogólnopolska akcja społeczna dla firm

Nasza Krew Pomaga” ma na celu wzrost świadomości społecznej na temat honorowego oddawania krwi oraz wsparcie Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z całej Polski, a w szczególności RCKiK we Wrocławiu. Akcja trwa do końca 2021 roku i skierowana  jest do firm, które chcą pomóc ratować zdrowie i życie ludzkie. Jako, że organizatorzy EACTIVE #wiemyjak są z Wrocławia, akcja jest pod Patronatem Miasta Wrocław – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urząd Miejski Wrocławia, a Partnerami są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Partnerski Klub Biznesu.

Warto wiedzieć, że jednorazowe oddanie krwi może uratować życie nawet 3 osobom. Aktualne informacje o tym jakich grup krwi szczególnie brakuje są udostępniane są przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na stronach www.

Krew potrzebna jest cały rok. Codziennie trwa walka o życie wielu ludzi, tysięcy pacjentów w naszych szpitalach i klinikach. Niestety krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy. Nie pozwólmy, by ktoś stracił szansę na lepsze życie. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Nasza krew pomaga”.

Profil krwiodawcy.

  • wiek: 18-65 lat
  • waga: minimum 50 kg
  • bardzo dobry stan zdrowia
  • ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
  • wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Bardzo ważne, aby w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów.

Jak zgłosić firmę do akcji “Nasza Krew Pomaga”?

  1. Wejdź na naszakrewpomaga.pl
  2. Pobierz materiały promocyjne o akcji i udostępnij je na firmowych social mediach lub stronie www
  3. Zgłoś firmę poprzez formularz na stronie akcji

Firmy biorące udział w akcji, które zachęcą min. 1 pracownika do oddania krwi, otrzymają certyfikat!