Networkingowy LUNCH BIZNESOWY | Hotel SPA Wieniawa

Serdecznie zapraszamy na Networkingowy LUNCH BIZNESOWY organizowany przez Stowarzyszenie Incicjatywa Firm Rodzinnych wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Spotkanie odbędzie się podczas naszego WYJAZDU INTEGRACYJNEGO w dniu 23 czerwca 2023 roku w godz. 13:00 – 14:00 Hotelu SPA Wieniawa (ul. Lipowa 24, 84-100 Rekowo Górne).

Prócz części networkingowej przygotowaliśmy z naszymi ekspertami także część merytoryczną, w postaci dwóch wykładów po 25 minut nt. uchwalonej niedawno instytucji fundacji rodzinnej oraz o pozyskiwaniu funduszy unijnych. Przybliżą Wam oni te jakże istotne dla przedsiębiorców rodzinnych zagadnienia.

WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIU

AGENDA
12:45-13:00 Przywitanie
13:00-14:00 Część merytoryczna:
Fundacja rodzinna w Polsce / Rozwijaj biznes z funduszami europejskimi
14:00-15:00 NETWORKING
Fundacja rodzinna w Polsce – czy to rozwiązanie sukcesyjne dla Twojej firmy rodzinnej?

Podczas krótkiego wystąpienia Daria Leszczyk (Adwokat w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych) wyjaśni:

  • Czym jest fundacja rodzinna i dla kogo/jakich firm i rodzin może to być rozwiązanie sukcesyjne?
  • Kiedy będziemy mogli zakładać fundacje rodzinne w Polsce?
  • Podstawowe informacje o obligatoryjnych i fakultatywnych elementach w fundacji rodzinnej.
  • Kwestie podatkowe w fundacji rodzinnej w Polsce
Rozwijaj biznes z funduszami europejskimi.

W trakcie wystąpienia Paweł Koćwin (Założyciel i wspólnik Argo Navi Eksport S.C.) odpowie na pytania:

  • Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
  • Jakie projekty mają szansę na dotacje?
  • Od czego zacząć proces pozyskiwania dotacji?
PROWADZĄCY

Daria Leszczyk – adwokat w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki planowania sukcesyjnego w firmach rodzinnych. Prowadzi liczne procesy planowania i wdrażania złożonych i kompleksowych procesów sukcesji, zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i poziomie otoczenia rodzinnego (planowanie testamentowe, zmiany własnościowe, konstytucje rodzinne). Doradzała dużym polskim firmom rodzinnym w procesach zmiany pokoleniowej. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem firm rodzinnych w zakresie legislacji skupiającej się wokół bezpiecznej sukcesji, w tym brała udział w konsultacjach oraz pracach nad ustawą o fundacji rodzinnej. Specjalizuje się także w procesach strukturyzacji majątkowych (podziały, przekształcenia, połączenia, aporty) oraz procesach M&A. Doradza w procesach inwestycyjnych oraz transakcjach joint venture, a także uczestniczy w due diligence przedsiębiorstw.

Paweł Koćwin – Założyciel firmy consultingowej Argo Navi od ponad 10 lat specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, pozyskiwaniu dotacji, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji (dawnych Specjalnych Stref Ekonomicznych). Specjalista w zakresie prowadzenia doradztwa i szkoleń dla podmiotów gospodarczych i ich pracowników. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii rozwoju firm dla wielu branż. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończone studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C.

UWAGA! Spotkanie płatne 55 zł od osoby (płatność na miejscu; wliczone napoje)