RELACJE Marzec 2024 | Sukcesor wybiera własną drogę?

Sukcesor przejmujący w swoje ręce losy rodzinnego przedsiębiorstwa musi rozstrzygać wiele nowych dla siebie dylematów. Jak się wydaje, najbardziej fundamentalnym pytaniem jest, jaki ma być stopień samodzielności nowego szefa – czy to w sytuacji objęcia na początek jakiegoś obszaru zarządzania, czy też całej firmy. Oczywiście decyzja nie zależy tylko od samego sukcesora – jest to wypadkowa dwustronnej relacji łączącej nestora i sukcesora, połączonych więzami krwi, uczuciami rodzinnymi i obdarzonych różnymi zdolnościami i temperamentem.

Na ile nestor ufa możliwościom swojego potomka, na ile syn/córka zgadzają się z wizją rozwoju nakreśloną przez założyciela? W oddawanym w Państwa ręce 55. numerze Magazynu Firm Rodzinnych RELACJE nie znajdziemy jasnej odpowiedzi na te pytania, gdyż w wielu przypadkach wizja firmy w przypadku sukcesora i nestora jest odmienna. Niemniej jednak postaramy się przedstawić kilka sposobów na pogodzenie tych różnic i wypracowanie najlepszej dla Was drogi.

Zapraszamy do lektury!


By wygodniej czytać RELACJE w wersji online włącz tryb pełnoekranowy w menu “Narzędzia” (>>) po prawej stronie.


MAGAZYN DO POBRANIA
Pobierz aktualny numer w formacie PDF
Numery archiwalne

 

Zapraszamy do kontaktu z redakcją magazynu RELACJE, zadawania pytań, zgłaszania propozycji kolejnych tekstów oraz wymiany doświadczeń.
Maria Adamska | Redaktor Naczelna Magazynu    [email protected] Jarosław Błaszczak | Zastępca Redaktorki Naczelnej [email protected]
Biuro Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych  [email protected]