Rozpoczęcie współpracy strategicznej z NCBR Investment Fund ASI

Z radością informujemy o strategicznej współpracy Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych z NCBR Investment Fund ASI S.A. W ramach tej współpracy skoncentrujemy się na inwestowaniu w innowacyjne firmy rodzinne oraz rozwijaniu koncepcji utworzenia Center for Science, Innovation and Entrepreneurship w Dolinie Krzemowej.

W trakcie niedawnego spotkania w siedzibie NCBR omówiliśmy szczegóły naszej współpracy z Profesorem Piotrem Moncarzem ze Stanford University, co stanowi krok milowy w naszych inicjatywach.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele: NCBR Investment Fund ASI S.A., Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Związek Powiatów Polskich oraz innowacyjnych firm rodzinnych: Smay, Business Horizon oraz przedsiębiorcy połączeni online.

 


Krótko o przedsięwzięciach:

  • NCBiR Investment Fund ASI SA (NIF): Część Grupy NCBR zajmująca się inwestycjami w innowacyjne przedsiębiorstwa w fazie ekspansji i wzrostu. Inwestowanie na równych warunkach finansowych, we współpracy z funduszami partnerskimi, a wysokośc mandatu inwestycyjny obejmuje kwoty od 3 mln zł do 15 mln EUR.
  • Center for Science, Innovation and Entrepreneurship: Projekt mający na celu utworzenie polskiego huba w Dolinie Krzemowej. Centrum ma wspierać wymianę w obszarze nauki, innowacji i przedsiębiorczości, umożliwiając współpracę między polskimi firmami a środowiskami naukowymi i biznesowymi z obszaru Zatoki San Francisco.

Cele Centrum:

  • Wspieranie wymiany w obszarze nauki, innowacji i przedsiębiorczości.
  • Promowanie współpracy między polskimi organizacjami a uniwersytetami, firmami technologicznymi i instytucjami badawczymi z Doliny Krzemowej.
  • Organizacja spotkań na tematy rekomendowane przez Radę Programową Centrum.
  • Udział w organizacji Amerykańsko-Polskiego Sympozjum Naukowo-Technologicznego.

To dla nas ogromny krok w kierunku wzmocnienia potencjału innowacyjnego Polski i promowania współpracy międzynarodowej. Zapraszamy do śledzenia naszych działań!