Sukcesy polskich firm na zagranicznych rynkach – debata

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie IFR objęło patronatem honorowym pierwszą debatę klubową organizowaną przez Executive Club – organizację biznesową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Osią tematyczną wydarzenia będzie hasło: “Firma ponad granicami. Jak odnieść sukces na międzynarodowych rynkach?”.

Spotkanie odbędzie się już 18 września w hotelu Bristol w Warszawie.

Ostatnia dekada przyniosła dynamiczny wzrost liczby i wartości inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy poza Polską. Made in Poland staje się rozpoznawalne w świecie, a rodzimym przedsiębiorcom nie wystarczają sukcesy na lokalnym rynku. Polskie firmy w ostatnich latach systematycznie powiększały swój udział w najważniejszych rynkach zagranicznych – nie tylko krajów europejskich ale również dalekich części świata.

Celem spotkania będzie panelowa dyskusja zaproszonych ekspertów o przyszłości polskiego eksportu, ekspansji polskich firm za granicą oraz najlepszych modelach finansowania rozwoju polskich spółek na globalnej arenie. Odpowiemy na pytania gdzie polskie firmy powinny upatrywać swoich przewag i czy istnieją jeszcze rynki wolne od protekcjonistycznych barier. Przybliżymy również prawne aspekty zagranicznej ekspansji oraz rolę instytucji publicznych w procesie wsparcia polskich przedsiębiorców.

PROGRAM
17:00-17:30 Rejestracja
17:30-17:35 Przywitanie gości
17:35-17:45 Wystąpienie inauguracyjne
17:45-19:00 Panel dyskusyjny: Jak odnieść sukces na międzynarodowych rynkach?
• Perspektywiczne kierunki inwestycyjne. W jakich branżach polskie firmy powinny upatrywać swoich przewag? Czy istnieją rynki wolne od protekcjonistycznych barier?
• Jak finansować rozwój firmy na etapie ekspansji zagranicznej? Najbardziej efektywne instrumenty wsparcia oferowane przez sektor bankowy.
• Polska produkcja na rynek blisko-wschodni: czym możemy konkurować i w jakich segmentach nasz eksport jest najsilniejszy?
• Bezpieczeństwo dużych i ryzykownych transakcji zagranicznych. Aspekty prawne i optymalne zabezpieczenia procesu ekspansji.
• Państwo jako aktywny gracz realizujący interesy narodowe na globalnych rynkach. Rola instytucji publicznych w procesie wsparcia polskich przedsiębiorców.
19:00-19:30 Debata „Hot Seat”
19:30-22:00 Wieczór Klubowy

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednakże przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli kadry zarządzającej i osób piastujących stanowiska dyrektorskie w firmach działających na polskich i zagranicznych rynkach. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy udziału w spotkaniu.

Wszelkie szczegóły dostępne są pod adresem: [email protected]

Program debaty “Firma ponad granicami” [PDF] Pobierz