Webinarium z MPiT | Zarząd sukcesyjny – praktyczne doświadczenia po pół roku

Drodzy Przedsiębiorcy Rodzinni!

Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium w ramach projektu #LCK. Tym razem naszymi gośćmi będą eksperci Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i TechnologiiDyrektor Grzegorz Płatek i radca prawny Katarzyna Skrzek. Webinarium odbędzie się w czwartek 6 czerwca br. o godz. 11:00. Razem z ekspertami z MPiT będziemy rozmawiać o przyjętej w ubiegłym roku tzw. ustawie o zarządzie sukcesyjnym firm prowadzonych w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM

Od pół roku ogromna liczba polskich firm rodzinnych prowadzonych na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) może korzystać z rozwiązań ułatwiających proces zmiany pokoleniowej, czyli z ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Podczas webinarium poruszymy m.in. następujące tematy:

  • Jak duże jest zainteresowanie przedsiębiorców nowymi rozwiązaniami?
  • Jak Ministerstwo ocenia wdrażanie nowych regulacji?
  • Czy pojawiły się bariery w stosowaniu ustawy o zarządzie sukcesyjnym? Czy i jak je można pokonać?
  • Jakie problemy nie zostały rozwiązane?
  • Jakie są propozycje dla rodzin przedsiębiorców na przyszłość, w tym dla tych, którzy prowadzą działalność zarejestrowaną w KRS?

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]