XII Europejski Kongres Finansowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się 6 czerwca w Sopocie EUROPEJSKIM KONGRESIE FINANSOWYM, jednym z największych kongresów finansowych i gospodarczych w Polsce. Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych jest partnerem instytucjonalnym XII Europejskiego Kongresu Finansowego.

W dniach 6-8 czerwca 2022 roku Sopot ponownie stanie się miejscem, w którym społeczność Europejskiego Kongresu Finansowego zmierzy się z aktualnymi i kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed krajowymi i europejskimi finansami i gospodarką.

Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem Akademii EKF.

W tym roku w obliczu militarnej agresji Rosji u granic UE nadszedł czas, by EKF dyskutował o finansach dla wartości, dla wolności, demokracji i międzynarodowej solidarności. Tematy związane z ryzykiem wojny, konsekwencjami sankcji oraz koniecznością odbudowy zrujnowanej wojną gospodarki Ukrainy znajdą swoje odzwierciedlenie podczas sesji kongresowych. Na Kongresie gościć będziemy przedstawicieli władz finansowych Ukrainy oraz instytucji finansowych i rozwojowych z demokratycznego świata oraz wielu krajowych i zagranicznych ekspertów.

UWAGA! Członkowie IFR otrzymują 50% zniżki przy rejestracji udziału w Kongresie.

Aby zgłosić uczestnictwo i dokonać rejestracji zapraszamy na stronę internetową. W formularzu rejestracyjnym w miejscu „Rodzaj uczestnictwa” prosimy wybrać opcję „Partner”, a następnie wpisać hasło otrzymane w mailingu lub uzyskane poprzez nasz sekretariat.


Główne obszary tematyczne tegorocznej, dwunastej edycji Kongresu obejmą m.in.:

 • stymulowanie wzrostu inwestycji prywatnych i atrakcyjności rynku kapitałowego
 • wyzwania w dobie wysokiej inflacji i niepewnego wzrostu
 • odpowiedzialne wdrażanie ESG
 • cyberbezpieczeństwo i wyzwania cyfryzacji
 • wiarygodność waluty i stabilność systemu finansowego
 • relacje pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami

Tylko na EKF:

 • Debata Prezesów – mapa wyzwań przed sektorem bankowym
 • Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2022-2024
 • Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2022-2024
 • Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO
 • Debata oksfordzka Akademii EFC
PROGRAM KONGRESU
FORMULARZ REJESTRACJI

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i do rejestracji udziału w Kongresie.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.efcongress.com