Jako najstarsza i największa organizacja zrzeszająca polskie firmy rodzinne, jesteśmy zobowiązani zabrać głos w tej trudnej dla wszysktich sytuacji, zwłaszcza nas, Przedsiębiorców Rodzinnych. W związku z tym w dn. 20 marca 2020 roku przekazaliśmy władzom Państwa apel Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych o wsparcie przedsiębiorców.
Czytaj dalej… |
W sobotę nad ranem Sejm RP uchwalił pakiet ustaw tzw. Tarczy Antykryzysowej, aby wesprzeć przedsiębiorców w trakcie kryzysu. Stowarzyszenie IFR jest zaniepokojone brakiem uwzględnienia w przyjętym projekcie zasadniczych postulatów zgłaszanych przez środowisko. Apelujemy do Senatu o przejrzenie i modyfikacje przyjętych zapisów. Apelujemy również do Rządu i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o rozbudowanie przyjętego pakietu działań.
Czytaj dalej… |
Stowarzyszenie IFR po ogłoszeniu wyników głosowania Sejmu RP nad projektem ustaw tzw. Tarczy Antykryzysowej oraz podpisania przegłosowanego pakietu przez Prezydenta RP przeprowadziło wśród firm rodzinnych badanie poświęcone ocenie działań władz państwa skierowanych na ratowanie polskich przedsiębiorców przed skutkami kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa.
Czytaj dalej… |
Ponad 80% firm rodzinnych oczekuje od Rządu przedstawienia konkretnego planu rozmrożenia gospodarki w ciągu 10 dni. Badanie przeprowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych pokazuje, że przedsiębiorcy oczekują od władz czegoś więcej niż jedynie kolejnych działań osłonowych. Oczekują inteligentnego, selektywnego podejścia nakierowanego na odmrożenie gospodarki.
Czytaj dalej… |
Przedstawiamy apel naszej siostrzanej organizacji – The Family Business Network Poland, który został skierowany do władz Państwa w związku z obecną sytuacją wywołaną koronawirusem. Nawołuje on do wsparcia firm rodzinnych i polskiego biznesu w formie “piątki”, jako odpowiedź na propozycje Rządu.
Czytaj dalej… |
W piątek, 18 września 2020 roku, jako największa i najstarsza organizacja zrzeszająca firmy rodzinne w Polsce, wysłaliśmy pismo do Ministra Finansów – Pana Tadeusza Kościńskiego wnoszące o porzucenie planów wprowadzenia podwójnego opodatkowania spółki komandytowej oraz spółek jawnych.
Czytaj dalej… |