RELACJE Wrzesień 2023 | Fundacja rodzinna – inspiracje z różnych źródeł

Dziś oddajemy w Wasze ręce numer niezwykły. Niezwykły nie tylko dlatego, że w całości dotyczy jednego tematu – fundacji rodzinnej, lecz dlatego, że jest on po raz pierwszy niemal w całości pomyślany i przygotowany przez naszego zasłużonego, wieloletniego Autora, Łukasza Martyńca.

Postanowiliśmy zaprosić do numeru takie grono autorów i w taki sposób dobrać tematykę poszczególnych artykułów, aby móc opisać fundację rodzinną możliwie szeroko, z różnych perspektyw. Nie tylko chwaląc, ale też pokazując potencjalne zagrożenia czy niedogodności. Naszym celem jest wieloaspektowa inspiracja. Dlatego polecamy lekturę całego numeru.

Liczymy, że dzięki takiemu podejściu do tematu fundacji rodzinnej trafimy także do osób, które nie miały dotychczas poczucia, że prowadzą firmę rodzinną i są częścią rodziny biznesowej. Aby poszukując informacji na temat samej fundacji rodzinnej, dzięki lekturze tego numeru, bliższa stała im się idea rodzinnego biznesu i Ładu Rodzinnego, dzięki czemu – miejmy nadzieję – lepiej i bardziej świadomie zaprojektują własne fundacje rodzinne.

Treść zawarta w numerze, jej kolejność oraz komentarze wewnątrz tekstów tworzą spójną całość, rodzaj kompendium wiedzy na temat fundacji rodzinnej. W rozważania zebrane przez Łukasza Martyńca świetnie wpisuje się także artykuł „Kryzys rodzinny a fundacja rodzinna” z kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k., od dawna współpracującej ze Stowarzyszeniem IFR.

Zapraszamy do lektury!


By wygodniej czytać RELACJE w wersji online włącz tryb pełnoekranowy w menu “Narzędzia” (>>) po prawej stronie.


MAGAZYN DO POBRANIA
Pobierz aktualny numer w formacie PDF
Numery archiwalne

 

Zapraszamy do kontaktu z redakcją magazynu RELACJE, zadawania pytań, zgłaszania propozycji kolejnych tekstów oraz wymiany doświadczeń.
Maria Adamska | Redaktor Naczelna Magazynu    [email protected] Jarosław Błaszczak | Zastępca Redaktorki Naczelnej [email protected]
Biuro Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych  [email protected]