Transakcje fuzji i przejęć w dobie COVID-19 – niezbędnik praktyczny | Webinarium IFR

Zawirowania w sytuacji gospodarczej na całym świecie spowodowane pandemią COVID-19 wpływają na decyzje właścicieli przedsiębiorstw co do oceny gałęzi prowadzonych działalności narażonych na ryzyko braku rentowności lub nawet zamknięcia. Niektórzy przedsiębiorcy szukają sposobu na przetrwanie w trudnym czasie i wyodrębniają “kulejący” biznes, aby go sprzedać lub szukają finansowania, aby pomóc mu przetrwać. Jeszcze inni działają na rynku w poszukiwaniu okazji do nabycia biznesów na okazyjnych warunkach.

Rynek transakcji fuzji i przejęć w nieoczywistych czasach stał się oczywistym rozwiązaniem nie tylko dla przedsiębiorstw, które się rozwijają i pozyskują, ale również dla przedsiębiorców, którzy muszą zapewnić sobie przetrwanie. Temat ten poruszymy podczas kolejnego webinarium IFR organizowanego wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Webinarium odbędzie się w czwartek 27 maja 2021 roku w godz. 11:00-12:30 Wydarzenie poprowadzą Patrycja Dados oraz dr Rafał Trzeciakowski – radcowie prawni w GWLAW, którzy na przykładach z własnej praktyki zawodowej przybliżą kwestię transakcji M&A. Moderować spotkanie będzie Dawid Rejmer – wiceprezes zarządu IFR, sukcesor i partner w Kancelarii Finansowej LEX.


WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM
Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

AGENDA WYDARZENIA
  1. Czym są transakcje M&A?
    1. Fuzje i przejęcia – rodzaje i sposoby przeprowadzenia transakcji,
    2. Jak wybrać dobry moment na akwizycję?
    3. M&A jako recepta na kryzys,
    4. Transakcje M&A – nie tylko dla funduszy,
    5. Jak znaleźć inwestora?
    6. Dlaczego warto przeprowadzić badanie due diligence?
    7. Pułapki w dokumentacji transakcyjnej.
  2. Transakcje M&A w obliczu epidemii COVID-19:
    1. Wpływ epidemii na rynek fuzji i przejęć,
    2. Defensywne akwizycje i ofensywne przejęcia,
    3. Transakcja w czasie epidemii:
      1. Klauzula istotnej negatywnej zmiany,
      2. Rekalkulacja wskaźników wpływających na cenę,
      3. Wpływ epidemii na złożone oświadczenia i gwarancje.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium. Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Do Zobaczenia!

PROWADZĄCY

Dr Rafał Trzeciakowski – radca prawny, doktor nauk prawnych. Pracę zawodową łączy z działalnością dydaktyczną, w ramach której prowadzi zajęcia m. in. z zakresu prawa konstytucyjnego, handlowego, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Autor i współautor publikacji w dziedzinie prawa konstytucyjnego, gospodarczego, administracyjnego i handlowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa korporacyjnego, w tym transakcyjnego, prawa kontraktów oraz tworzenia i przekształcania spółek prawa handlowego. Doradza w obszarze procesów sukcesyjnych firm rodzinnych, w tym w tworzeniu wielopokoleniowych przedsiębiorstw rodzinnych. Jest autorem lub współautorem wielu opinii prawnych i wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w zakresie konstytucyjności przepisów krajowych i ich stosowania.

Patrycja Dados – radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów magisterskich zdobywała doświadczenie zawodowe i poszerzała swoją wiedzę, odbywając liczne praktyki studenckie. Redagowała artykuły branżowe z zakresu prawa handlowego i podatkowego na portalach prawniczych. Ponadto w ramach Studenckiej Poradni Prawnej udzielała bezpłatnych porad z zakresu prawa karnego. Doradza przy zawieraniu różnego rodzaju umów występujących w obrocie gospodarczym. Zajmuje się doradztwem na rzecz spółek prawa handlowego na każdym etapie ich działalności, w szczególności w obszarze dokumentacji rejestrowej, sprawozdawczej i informacyjnej. Doradza w zakresie umów spółek, umów wspólników, podwyższania kapitału zakładowego spółek, jak również w obszarze bieżącej działalności operacyjnej. Posiada doświadczenie w zakresie emisji obligacji, procesów transformacyjnych spółek prawa handlowego, tj. przekształceń i połączeń, w tym połączeń transgranicznych. Doradzała przy transakcjach sprzedaży aktywów. Posiada również doświadczenie zdobyte jako in-house lawyer w spółce będącej jednym z największych polskich dostawców usług edukacyjnych w ramach secondmentu. Zajmuje się doradztwem na rzecz stowarzyszeń i fundacji. W jednej z warszawskich kancelarii prawniczych zajmowała się zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych. Ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim Podyplomowe Studium Prawa Spółek. Autorka artykułów w magazynach ogólnopolskich i branżowych. W swojej pracy wykazuje skrupulatność i szczegółowość, jednocześnie profesjonalnie dbając o założenia biznesowe klienta.