Podsumowanie #4 seminarium dla firm rodzinnych w Kutnie

W dniu 1 października 2019 r. w Kutnie w sali konferencyjnej Cukrovni odbyło się czwarte seminarium w ramach projektu szkoleniowo-doradczego pod nazwą: „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Seminarium pod tytułem “Pomnażamy rodzinne bogactwo. Sposoby pomiaru zysku ekonomicznego” realizowało blok tematyczny dotyczący zysku ekonomicznego. Spotkanie było podzielone na dwie części: szkoleniową z panelem dyskusyjnym i konsultacje indywidualne.

Seminarium rozpoczęło się tradycyjnie poranną kawą i spotkaniami z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie i Ekspertem projektu. Część szkoleniową otworzyła Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego Mariola Grodnicka, która pokrótce opowiedziała o samym projekcie jak i o badaniach uczniów i przedsiębiorców jakie planowane są w jego ramach w naszym mieście.

Prezentacje tematyczne dotykające tematu sposobów pomiaru zysku ekonomicznego przeprowadzone zostały przez Lokalnych Dostawców Usług dla Firm Rodzinnych – czyli przedstawicieli naszych lokalnych firm, specjalistów z danej branży.

Prezentacje poruszały kwestie:

  • PATENT NA ZYSK, czyli jak pomnażać swój majątek nie zagrażając bezpieczeństwu firmy rodzinnej. Rzecznik Patentowy Pan Sławomir Nowicki z Kancelarii Prawnej IntellectPol przedstawił sposoby ochrony patentowej jako narzędzia w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej.
  • ZYSK ODNAWIALNY, czyli czy opłaca się wykonywać audyt energetyczny i jak zyskać dzięki odnawialnym źródłom energii. Pan Krzysztof Krukowski właściciel firmy Earth Energy podzielił się z uczestnikami wiedzą w jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie opłacalnej oszczędności energii.
  • ZAKSIĘGUJ ZYSK, czyli jak mierzyć wartość majątku w dwóch sferach aktywności: firma i rodzina oraz jak zrozumieć co przynosi prawdziwy zysk firmie. O swoich doświadczeniach w prowadzeniu firmy rodzinnej opowiadał Pan Jarosław Wiśniewski z Wiśniewscy Biuro Księgowe. Uczestnicy poznali sposób budowania organizacji w oparciu o rodzinę na żywym przykładzie Biura Księgowego.

Wspólne spotkanie i integracja środowisk firm rodzinnych umożliwiło wymianę cennych uwag i pomysłów dotyczące możliwości wsparcia kutnowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.

W spotkaniu przebiegającym w biznesowo-rodzinnej atmosferze wzięli udział przedstawiciele: Magdalena Stańdo, Wiśniewscy Biuro Księgowe, Moto-Mix Krzysztof Stańdo, Trans Michor Sp z o.o., PPHU POLMAT, Kancelaria Prawna IntellectPol, Earth Energy, Beticola KW, Hotel Restauracja Rondo, Medest Bis, Autoryzowany Serwis Samochodowy JRJ Zachorscy, Hurtownia papiernicza HURT-PAP, CZA-TA NICIAK Oddział Kutno, Firma szkoleniowa Multi Serwis Kapruziak, LCS Automatyka Ludwik Chyczewski, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Intro-Druk s.c. Zakład poligraficzno-introligatorski, FHU Pralnia Wodna Blask, JPB Group, MARKAN Mariola Rozmarynowicz oraz Cukrovnia Edyta Zachorska.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania!

  • 5.11.2019 – Seminarium #5 “Pomnażamy rodzinne bogactwo”
  • 3.12.2019 – Seminarium #6 “Dziedzictwo mądrości. Przekazywanie kompetencji z pokolenia na pokolenie”

Jeśli jesteś przedsiębiorcą rodzinnym, chcesz skorzystać z doradztwa ale i wpływać na kształtowanie lokalnej polityki wobec biznesów rodzinnych ZGŁOŚ SIĘ do projektu! Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i/lub zgłoś się do swojego Animatora Lokalnego, tj. regionalnego koordynatora w Kutnie, aby uzyskać szczegółową informację i wsparcie w zakresie przygotowana dokumentów.

Animatorzy Lokalnego Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej w Kutnie:

  • Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839
  • Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815
  • E-mail: [email protected]
GALERIA

 

 

 

 


*Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”